W kasie Lidla zostało 745 tys. zł, dzięki zabiegowi z paragonami

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-11-18 14:54

Kwota robiąca wrażenie, tj. 745 tys. złotych, została w kasie sieci sklepów Lidl, a to za sprawą zabiegu sprowadzającego się do zmniejszenia powierzchni paragonów fiskalnych.

Na razie mniejsze paragony sieć Lidl wprowadziła w Wielkiej Brytanii i tylko dzięki temu firma zredukowała koszty o 150 tys. funtów. Również w Polsce sieć kieruje się filozofią Na razie mniejsze paragony sieć Lidl wprowadziła w Wielkiej Brytanii i tylko dzięki temu firma zredukowała koszty o 150 tys. funtów. Również w Polsce sieć kieruje się filozofią "zero waste". / fot. Wikimedia

To kolejne rozwiązanie, które sieć Lidl wprowadza kierując się filozofią "zero waste” oraz redukując koszty swojej działalności. Firma zmniejszyła wielkość paragonów fiskalnych w sklepach na terenie Wielkiej Brytanii i dzięki temu zredukowała koszty o 150 tys. funtów, tj. około 745 tys. zł – poinformował The Times.

Jak tłumaczy Christian Härtnagel - dyrektor sieci Lidl w Wielkiej Brytanii, paragony mniejszych rozmiarów przekładają się na oszczędności, których Lidl potrzebuje, by utrzymywać konkurencyjne na rynku dyskontów ceny swoich towarów. 

Polecamy: Tesco Polska jednak na sprzedaż

Jak widać, czasem niewielkie zmiany w organizacji firm, korekty łańcuchów dostaw, czy nawet drobiazgów, takich jak zmniejszenie paragonu, potrafią przyczynić się nie tylko do ochrony środowiska, ale wygenerować spore oszczędności.  

Ostatnio sieć Lidl wprowadziła we wszystkich swoich dyskontach w Polsce specjalną półkę z towarami, których termin przydatności zbliża się do końca i zostały przecenione o połowę. Natomiast klienci Lidla w Niemczech mają możliwość kupowania produktów do własnych opakowań.

Filozofia "zero waste" zakłada taki styl życia i prowadzenia działalności, by generować jak najmniej odpadów i zapobiegać degradacji środowiska naturalnego. Oszczędność papieru, torby i opakowania wielokrotnego użytku, czy nadawanie drugiego życia starym przedmiotom i ubraniom, w miejsce wytwarzania i kupowania nowych, to niektóre z zasad "zero waste".

Źródło: Bankier.pl

0.17238283157349