Największa impreza targowa w Polsce i czwarta w tej branży w Europie: Warsaw Home w Ptak Warsaw Expo [WIDEO]

Autor:
Tomasz Talaga / Adam Wicher
2019-10-04 07:37

Do najbliższej niedzieli 6 października potrwają w podwarszawskim Nadarzynie targi Warsaw Home. Na ponad 125 tys. mkw zebrało się ponad 700 wystawców, by w relacjach B2B przedstawić ofertę z branży meblarskiej, designu i wszystkiego, co związane z mieszkaniem. Ogromne zainteresowanie wystawców i odwiedzających sprawiły, że impreza stała się największym tego typu wydarzeniem w Polsce i czwartym branżowym eventem w Europie.

Inicjatorka Warsaw Home - Katarzyna Ptak w panelu otwierającym targi (fot. Adam Wicher) Inicjatorka Warsaw Home - Katarzyna Ptak w panelu otwierającym targi (fot. Adam Wicher)

Zainteresowanie targami jest olbrzymie, a ilość chętnych gości zadziwiła nawet przedstawieli światowych organizacji targowych. Na otwarciu Warsaw Home pojawił się m.in. Prezes Globalnej Organizacji Targowej UFI Craig Newman, który w rozmowie z nami przyznał, jak wielkie wrażenie zrobiła na nim frekwencja w dniu otwarcia targów. 

Targi podzielone są na sektory tematyczne: Selected Design (tylko marki segmentu premium), Selected Furniture, Kitchen & Dining, Interior Finish i Deco. Ideą targów jest budowanie relacji w biznesie wnętrzarskim, kreowanie nowych rozwiązań i pomysłów, czy przegląd najnowszych trendów w branży. Targi dają więc okazję gruntownego przeglądu tego sektora gospodarki, który w Polsce ma się dobrze i w którym nasz kraj jest europejskim potentatem. 

Pierwszego dnia Warsaw Home towarzyszyliśmy pomysłodawcom i organizatorom oraz zaproszonym przez nich gościom. Najpierw w panelu otwierającym wydarzenie, a następnie w spacerze po przestrzeniach targowych.