Błyskawiczna budowa City Logistics Łódź II we wschodniej części miasta 

Autor:
TT
2019-10-10 06:29

Zwiększające się potrzeby branży lokalnego handlu i drobnej produkcji w ramach logistyki „ostatniej mili” i logistyki wewnątrzmiejskiej - to motywacja dla Panattoni Europe do błyskawicznej budowy City Logistics Łódź II. Obiekt położony w południowo-wschodniej części miasta będzie doskonale skomunikowany i zaoferuje przedsiębiorstwom doskonałe warunki do magazynowania lub produkcji oraz komfort pracy w biurze.

Hale logistyczne - ilustracja poglądowa (fot. domena publiczna) Hale logistyczne - ilustracja poglądowa (fot. domena publiczna)

Położy przy ulicy Olechowskiej kolejny w tej lokalizacji kompleks logistyczny będzie miał 38 tys. mkw powierzchni. Będzie przystosowany do szybkiego przeładunku, tzw. cross-dock, magazynowania oraz lekkiej produkcji. Minimalny moduł do wykorzystania dla jednej firmy to 1800 mkw powierzchni. Pomieszczenia biurowe będą spełniać wymogi certyfikatu BREEM w nowoczesnych wnętrzach klasy A. Budowa ruszy lata moment, a już w lutym 2020 będzie można wprowadzać tam swój biznes.

Rosnącemu zainteresowaniu tego typu powierzchnią sprzyja dynamiczny rozwój sektora e-commerce. Sprzedaż internetowa szybko rośnie, a z nią zapotrzebowanie chociażby na operatorów logistycznych, platformy przeładunkowe czy punkty sprzedaży blisko klientów. Pozwala to nie tylko dostarczać im towar szybciej i taniej, ale także sprawniej zarządzać zwrotami. Stąd posiadanie czy wynajmowanie magazynów w granicach miast przez firmy z branży e-commerce staje się powoli koniecznością – wyjaśnia Marek Dobrzycki, Managing Director Panattoni Europe.

Koncept City Logistics Łódź II to kolejna propozycja Panattoni Europe w ramach tzw. parków miejskich. O lokalizacji takich inwestycji decydują przede wszystkim odległości do centrum miasta i najważniejszych węzłów komunikacyjnych. W Łodzi wzdłuż ulicy Olechowskiej jak grzyby po deszczu rosną nowe centra logistyczne i projekt Panattoni Europe tylko potwierdza zasadność tej lokalizacji. Bliskość do węzłów autostradowych (A1 i A2) oraz niewielka odległość do różnych punktów w mieście czynią tę lokalizację optymalną dla firm, którym zależy na szybkiej obsłudze procesu „ostatniej mili”. 

Źródło: Dla Handlu