wydarzenie
2019-07-10 (18:30)

Czy Łódź to szalone miasto? Podyskutujmy w Starym Kinie o klimatach dawnej Łodzi [WIDEO]

Autor:
Tomasz Talaga
2019-07-06 14:54
Stare Kino - Piotrkowska 120 (fot. redakcja)

Prędkość, z jaką rozwijało się nasze miasto na przełomie XIX i XX wieku, była zawrotna. Ilość zmian, niespodzianek, nieprzewidzianych zdarzeń do dziś wprawia w osłupienie. Codzienność pełna sprzeczności i paradoksów, zwykłe życie pomieszane z niezwykłościami. Taka kiedyś była Łódź, „Szalone miasto”, o którym chcemy porozmawiać.

Okazją do rozmowy jest spotkanie autorskie z Jackiem Kusińskim, twórcą i wydawcą niesamowitej książki „Szalone miasto. Niezwykły reportaż z Łodzi 1884-1918”. Książki niezwykłej dlatego, że napisało ją samo życie. Zbudowana z publikacji prasowych, poukładanych według numerów poszczególnych ulic, przybliża nam życie społeczności łódzkiej przełomu wieków. 

Jacek Kusiński poświęcił pięć lat pracy, by wszystkie te informacje wyszukać, przepisać i opublikować. Mamy więc do czynienia z kopalnią wiedzy, która niczym amerykański film przestawia niewiarygodne historie. Choć niewiarygodne, wydarzyły się naprawdę. Stąd siła rażenia tekstów emanujących realizmem, czasami wręcz surrealizmem. 

Warto przyjść na spotkanie z autorem do miejsca, które po latach zapomnienia odrodziło się w specyficznej formie. Rozmowa o książce „Szalone miasto. Niezwykły reportaż z Łodzi 1884-1918” odbędzie się w Starym Kinie, jednym z najbardziej oryginalnych i klimatycznych aparthoteli w Polsce. Tutaj, oprócz zjawiskowych wnętrz sal i apartamentów nawiązujących do klasyki kina, można także dobrze zjeść. Potrawy przygotowuje maestro Antoine Lopez. 

Zapraszamy: 
środa, 10 lipca, 18:30,
hotel Stare Kino, Piotrkowska 120 w Łodzi.

Spotkanie będzie transmitowane dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z DOT Film. 

0.14863705635071