wydarzenie

Jak piknik, to tylko u Grohmana. Turnioki zagrają folkowo-rockowo

Autor:
TT / mat. organizatora
2019-07-05 15:19
SSE_3033.jpeg

Piknik u Grohmana to znany od siedmiu lat cykl wakacyjnych imprez kulturalnych ulokowanych w zabytkowych przestrzeniach dawnej fabryki Ludwika Grohmana, obecnie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W najbliższą niedzielę kolejna odsłona imprezy.

7 lipca o 15:00 rozpocznie się wydarzenie, które z pewnością ucieszy miłośników dobrej, żywiołowej muzyki łączącej elementy folku i rocka. Piknik u Grohmana znany jest od lat z doboru świetnych wykonawców zapewniających gorące emocje i wiele estetycznych wrażeń. Dlatego warto wybrać się na koncert zespołu Tunioki.

Turnioki to zespół folkowo - rockowy, który nieprzerwanie koncertuje od 2000 roku. Dorobek grupy to zagranych ponad 1000 koncertów w kraju i za granicą (Indie, Meksyk, Niemcy, Belgia, Ukraina, Czechy, Słowacja, Węgry), oraz wydane Albumy płytowe" "Bycek", "Ciupaga", "Folk atak" (poprzedzona singlem "Hej Janicku"), "Piyrwso gwiozdka", "Na to Boze Narodzyniy", jak również uczestnictwo w wydawnictwach folkowych z innymi zespołami lub producentami.

Muzyka Turnioków to swoiste połączenie folku góralskiego z muzyką rockową. Niesie ona z sobą ogromną dawkę pozytywnej energii, przybliża góralską gwarę i muzykę, przenosi duchem w górskie krajobrazy. Nieobce są Turniokom wspólne koncerty z orkiestrami symfonicznymi, chórami.

Siedziba Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jej okolice to świetne miejsce na tego typu imprezy. Niegdyś znajdował się tu imperium przemysłowe Henryka Grohmana, przedstawiciela jednego z najważniejszych łódzkich rodów fabrykanckich, który był wybitnym mecenasem kultury, wspierał twórców i kolekcjonował dzieła sztuki. Szczególne miejsce w jego sercu zajmowała muzyka. Fabrykant z zamiłowaniem grał na skrzypcach, a w jego domu koncertował Ignacy Jan Paderewski oraz młody Artur Rubinstein. Miejsce to od zawsze związane jest z muzyką, a ŁSSE postanowiła podtrzymywać tę tradycję. 

Koncerty i piknikowe atrakcje są bezpłatne i dla wszystkich. Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na dużą liczbę dzieci na teren pikników nie mogą wchodzić zwierzęta. Zespoły podczas pikników prezentują się dwukrotnie. Na scenę wychodzą o godzinie 15:30 i 17. Wszystkie pozostałe dodatkowe atrakcje będą działały w czasie pikniku. W razie deszczu artyści przeniosą się do budynku strefy i tam odbędą się koncerty oraz inne atrakcje. 

0.15800309181213