Dumny z bycia psem podbija internet [WIDEO]

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-11-16 16:09 Aktualizacja: 2019-11-18

 - Psy dają głos, nie CHWDP! Chcę dać wam prawdę dumny z bycia psem. Prosto z ulicy rap, bez żadnych ściem (...) - Od kilku dni internet podbija teledysk „Dumny z bycia Psem”, stworzony przez czterech policjantów.

Kolegów po fachu do nagrania teledysku zmobilizował Piotr Chwastowski, opolski policjant prowadzący fanpage Kolegów po fachu do nagrania teledysku zmobilizował Piotr Chwastowski, opolski policjant prowadzący fanpage "Psy Dają Głos". / fot. YT screen

„Dumny z bycia Psem” to projekt, który powstał zupełnie niezależnie, poza służbą, z inicjatywy czterech policjantów. Autorami i wykonawcami tekstu utworu są czynni policjanci: Piotr Chwastowski – „811811” – prowadzący kanał i profil „Psy Dają Głos" (I zwrotka), Wojciech Szerejko „Szary” – autor pierwszego, kultowego policyjnego utworu „Prewencja Olsztyn” (II zwrotka) Sierżant Bagieta – największy policyjny youtuber (III zwrotka) oraz Szymon Głuszek – prowadzący profil „Nawet z narażeniem życia” (refreny).

"Psy dają głos..."

Funkcjonariusze chcieli przez tę piosenkę i teledysk przyczynić się do pozytywnego wizerunku Policji jako formacji, w której pełnią służbę ludzie z pasją. Poza efektem wizerunkowym, policjantom przy nagraniu piosenki towarzyszył jeszcze jeden, bardzo ważny cel, jakim jest wspieranie tych, którzy doświadczyli tragedii z powodu utraty bliskiej osoby – funkcjonariusza Policji. Dla takich osób została powołana Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

"(...) W boju zjednoczona wielka granatowa armia, na piersi połyskuje dumnie blaszana gwiazda. Niezbędne ogniwo sprawiedliwości, sfora jest gotowa zapolować dziś na kości (...)".

"(...) Psy dają głos, nie CHWDP! Chcę dać wam prawdę dumny z bycia psem. Prosto z ulicy rap, bez żadnych ściem (...)"

"(...) Wychodząc z domu nigdy się nie wie, czy zdejmiesz kogoś, czy zdejmą ciebie. Nikt mnie nie zmuszał, sam tego chciałem. Był inny zawód - taki wybrałem, bo w moich żyłach pulsuje niebieska krew. Ulica jest jak dżungla, a ja jestem jak lew (...)"

Teledysk podbija internet

W serwisie YouTube.com, w zaledwie cztery dni, klip wyświetlono prawie 500 tys. razy i zebrał 15 tys. łapek w górę. W serwisach społecznościowych nie brak pozytywnych komentarzy dla tej inicjatywy. Wydaje się więc, że projekt rzeczywiście pracuje w Sieci na dobry wizerunek polskiej policji. Niewątpliwie, funkcjonariuszom należy pogratulować pasji, zarówno tej związanej z codzienną, trudną służbą, jak i twórczością po godzinach. Tekst, samo wykonanie i klip, robią wrażenie, prawda? Swoją drogą ciekawe, jakie ukryte talenty mogą mieć łódzcy policjanci? Może ten projekt ich ośmieli.

Autorzy i wykonawcy zaznaczają, że nie czerpią z projektu żadnych dochodów. Wszelkie ewentualne darowizny są przekazywane w całości dla: Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach Konto PKO BP VI O/Warszawa nr 74 1020 1068 0000 1802 0059 9167

Źródło: YouTube.com / Psy Dają Głos

0.13628697395325