Wilk i zając po latach wracają do akcji! [WIDEO]

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-11-18 14:02

Kultowa w PRL kreskówka „Wilk i zając” ma już 50 lat i właśnie zapowiedziano jej powrót na ekrany. Rosyjskie studio Sojuzmultfilm planuje serię 26 nowych epizodów. Sprawę skomentowała nawet wicepremier Rosji Olga Gołodiec.

Rosjanie wyczekują wznowienia kreskówki Rosjanie wyczekują wznowienia kreskówki "Wilk i zając". Okazuje się, że aż 80 proc. tamtejszego społeczeństwa obejrzało wszystkie odcinki, a 65 proc. Rosjan uznaje „Wilka i zająca” za najlepszy film animowany w historii. / Fot. screen YouTube.com

Animowany serial „Wilk i zając” oryginalnie miał tytuł „Nu pogodi”, co oznacza „Ja ci pokażę” i od 1969 roku bawił dzieci krajów w orbicie Związku Radzieckiego. W sumie, do roku 2005, powstało 20 filmów, a ich główny motyw to ciągła gonitwa wilka za zającem, oczywiście pełna zabawnych zwrotów akcji i perypetii bohaterów.

Producent serialu, studio Sojuzmultfilm poinformowało, że w 50-lecie od emisji pierwszego odcinka „Wilka i zająca”, podjęło prace nad wznowieniem serialu. Podczas forum kulturalnego w Petersburgu obecna szefowa wytwórni Juliana Słaszczewa przekazała, że pierwsze z planowanych 26 odcinków nowej serii mają się ukazać Wiosną 2020 roku.

Powrót kultowej kreskówki odbija się szerokim echem w Rosji, bo jak wynika z sondaży przeprowadzonych w tym kraju, aż 80 proc. społeczeństwa obejrzało wszystkie odcinki, a 65 proc. Rosjan uznaje „Wilka i zająca” za najlepszy film animowany w historii.  

Do informacji o wznowieniu serii zabawnych przygód „Wilka i zająca” odniosła się nawet wicepremier Rosji Olga Gołodiec, która stwierdziła, że to będzie świetny prezent dla najmłodszych. Zapewne chętnych widzów nie zabraknie również w Polsce. Dzieciństwo w PRL miało niewiele kolorów, a „Wilk i zając” wywoływał uśmiechy tak wśród małych, jak i dorosłych widzów. Zresztą - pół żartem - niektórzy twierdzą, że relacja bohaterów tej bajki przypomina nieco stosunki Polski ze Związkiem Radzieckim.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

0.16709017753601