Black Radio i Cinemon po raz pierwszy razem w Łodzi

Autor:
k.s.
2019-10-10 01:39 Aktualizacja: 2019-10-10
wydarzenie
2019-10-13 (20:00)
-
2019-10-13 (22:00)

Już w najbliższą niedzielę (13.X) w klubie DOM, po raz pierwszy w Łodzi wspólny występ Black Radio i Cinemon.

Black_Radio - kadr z teledysku Black_Radio - kadr z teledysku

Black Radio i Cinemon po raz pierwszy razem w Łodzi

Wspólny koncert dwóch kapel, które nie zwalniają tempa zobaczymy w naszym mieście już w najbliższą niedzielę o 20.00 w klubie DOM (Piotrkowska 138).

Black Radio zagra u siebie

Zespół Black Radio powstał w Łodzi w 2008 roku. Ma już na swoim koncie płytę „Gasoline Planet”, ponad 150 koncertów, w tym także na Dużej Scenie Przystanku Woodstock i Jarocina. Finaliści IX edycji Must Be The Music oraz laureaci wielu ogólnopolskich festiwali muzycznych, m.in. „Around the Rock” (I nagroda), „Rock In Mińsk” (I nagroda) i In Memoriam XVI Festiwal Grzegorza Ciechowskiego (Grand Prix). 1 czerwca ukazała się EPka „Holy Mountain” zapowiadająca drugi album. Zobacz teledysk:

Cinemon przyjedzie z Krakowa

Cinemon to doświadczone trio powstałe w 2006 roku w Krakowie. Podążając wciąż własnymi ścieżkami w ciągu 13 już lat zagrali kilkaset koncertów w Europie, wydali też siedem albumów studyjnych i live. Większość z nich organizowali i nagrywali, a także wydawali samodzielnie. Do dziś podejście DIY jest jedną z niezmiennych idei zespołu.

Kilka wypowiedzi, które muzycy zgromadzili na swojej stronie dość dobrze oddaje charakter muzyki, którą grają.:

Mówią, że grają RAW POP, ale to po prostu inna nazwa na rock’n’roll – zbyt hałaśliwy na pop, zbyt piosenkowy na underground.

To smakowity blend lat siedemdziesiątych (Cream, Hendrix, Led Zeppelin), dziewięćdziesiątych (Neil Young, Pearl Jam) i czasów obecnych (brzmią też trochę jak oni sami).

Nagrywają płyty (Cinemon LP 2008, Three Days EP 2011, Perfect Ocean 2013, Masters of Second-guessing 2016), ale jednak głównie grają koncerty: przez ostatnie trzy lata było ich prawie 200. To tu, to tam – w Polsce, na Słowacji, Węgrzech, w Czechach, Norwegii, Austrii, Niemczech…

Oto oni: Cinemon. Nowoczesny vintage rock, grunge, blues, pop – cokolwiek, co lubisz najbardziej.

“Na żywo Cinemon prezentują pewien rodzaj kunsztu, feelingu, muzykalności który można nazwać archetypicznym dla okresu gdy muzyka rockowa nie była tylko rozrywką, ale też prawdziwą, radosną, szczerą emocją” - FiuFiu / Wrocławska Scena Alternatywna

Zobacz teledysk: