Sylwester w Powszechnym także dla bezrobotnych!

Autor:
k.s.
2019-12-02 16:14
wydarzenie
2019-12-31 (16:00)
-
2020-01-01 (02:00)

Kultowe „Szalone nożyczki” na Dużej Scenie oraz specjalne show z udziałem pomocy domowej Nadii, zaś na Małej Scenie „Wykapany zięć” w ramach Sylwestra dla bezrobotnych.

Sylwester w Powszechnym - fot. Pixabay Sylwester w Powszechnym - fot. Pixabay

Sylwester w Powszechnym także dla bezrobotnych

To będzie niezwykły wieczór nie tylko pod względem artystycznym. Przewidziano też nagrody, poczęstunek i wspólny toast. Teatr Powszechny w Łodzi, wzorem lat ubiegłych, zaprasza na niepowtarzalny Wieczór Sylwestrowy. 

To będzie prawdziwy wieczór pełen niespodzianek! Widzowie mogą wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu, przygotowanym specjalnie na Sylwestra. Wieczór na Dużej Scenie rozpocznie się już o godzinie 20:00 od spektaklu „Szalone nożyczki”. Jego drugą częścią będzie z kolei show w wykonaniu pomocy domowej Nadii, które zobaczyć można będzie tylko 31 grudnia.

"W tym roku widzowie spędzą Wieczór Sylwestrowy z ulubionymi bohaterami naszej Dużej Sceny. „Szalone nożyczki” obchodzą w tym roku jubileusz 20-lecia, który przypomina nam o podjętym ryzyku artystycznym - właśnie na naszej Scenie odbyła się polska prapremiera spektaklu, który potem stał się hitem na polskich scenach. Wieczór zakończy show Nadii – bohaterki „teatralnego serialu” prezentowanego w Teatrze Powszechnym. Postać pomocy domowej, w którą na naszej scenie wcielają się koledzy, jest inspirowana najlepszymi komediami, w których wybitne kreacje stworzyli m.in. Wojciech Pokora, Eugeniusz Bodo, Dustin Hoffmann czy Robin Williams. Czyli wracamy do źródeł teatru, kiedy mężczyźni grali role kobiece"mówi Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

W ramach Sylwestra dla bezrobotnych, na Małej Scenie o godzinie 16:00 zaprezentowana zostanie najnowsza komedia Powszechnego - „Wykapany zięć” Krzysztofa Kędziory w reżyserii Pawła Szkotaka. Tekst został nagrodzony w konkursie „Komediopisanie”, który organizuje Teatr Powszechny – Polskie Centrum Komedii. Sylwester dla bezrobotnych jest inicjatywą autorską, realizowaną na scenie przy Legionów od wielu lat – na sylwestrowe przedstawienie osoby bezrobotne mogą kupić bilety za symboliczną złotówkę.

Po spektaklach na widzów czekają liczne niespodzianki, nagrody, poczęstunek oraz oczywiście wspólny, Noworoczny toast.

W sylwestrowych „Szalonych nożyczkach" udział wezmą: Barbara Lauks, Beata Ziejka, Andrzej Jakubas, Jakub Kotyński,  Piotr Lauks i Artur Majewski. W roli Nadii  wystąpi Arkadiusz Wójcik. W „Wykapanym zięciu” widzowie zobaczą Martę Jarczewską, Ewę Sonnenburg, Beatę Ziejkę, Barbarę Szcześniak, Jakuba Kotyńskiego, Piotra Lauksa, Artura Majewskiego i Jana Wojciecha Poradowskiego.

Bilety na Sylwestrowe spektakle można kupić online, w kasie Teatru Powszechnego w Łodzi oraz w biletomacie w Galerii Łódzkiej.


Źródło: Teatr Powszechny w Łodzi

0.18445110321045