Lawina transferowa w Widzewie Łódź! Bartłomiej Poczobut nowym zawodnikiem Czerwono-Biało-Czerwonych

Autor:
Piotr Mika / widzew.com
2019-07-11 16:05

Władze Widzewa nie zwlekają z uzupełnianiem kadry. Bartłomiej Poczobut będzie już drugim dzisiaj, a ósmym w ogóle zawodnikiem, który dołączy do klubu z al. Piłsudskiego tego lata. Czy na nim licznik się zatrzyma?

Bartłomiej Poczobut dołączył do Widzewa Łódź (Fot. widzew.com) Bartłomiej Poczobut dołączył do Widzewa Łódź (Fot. widzew.com)

25-letni pomocnik seniorską karierę rozpoczął w Bałtyku Koszalin, później natomiast reprezentował barwy Gwardii Koszalin i Błękitnych Stargard. Od sezonu 2015/2016 karierę kontynuował w Bytovii Bytów, do której najpierw był wypożyczony, a później przeniósł się na stałe. W jej barwach rozegrał 67 spotkań na poziomie I ligi.

Ostatnie półtora sezonu spędził w GKS-ie Katowice, w którym rozegrał 42 spotkania (w 38 z nich zagrał pełne 90 minut) również na zapleczu Ekstraklasy. Z końcem czerwca br. jego kontrakt ze śląskim klubem wygasł, więc mógł dołączyć do Widzewa za darmo.

Przez ostatnie dni Poczobut był testowany przez sztab szkoleniowy Marcina Kaczmarka i pokazał się na tyle dobrze, że zdecydowano się na podpisanie umowy, która będzie obowiązywała przez 12 miesięcy. W przypadku awansu Widzewa do pierwszej ligi, umowa 25-letniego defensywnego pomocnika ulegnie automatycznemu przedłużeniu o kolejny rok.

CZYTAJ TAKŻE >>> ŁKS w nowej edycji Fantasy Ekstraklasa! Na kogo postawił Dani Ramirez?

0.15261602401733