Łódzki Poltex ambasadorem polskiej kultury w Japonii

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-07-10 12:14

Jeszcze dobrze nie ochłonęli po dopiero co zakończonych Folkowych Inspiracjach, a już 11 lipca wyruszają w dalekie tournée, tym razem aż do Osaki, na wyspie Honsiu w Japonii. To bardzo dobry czas dla Zespołu Pieśni i Tańca POLTEX z Pałacu Młodzieży w Łodzi.

Reprezentanci regionu łódzkiego w kraju kwitnącej wiśni zaprezentują program artystyczny zatytułowany „O muzyce tradycyjnej z pięknego Starego Miasta”. / Fot. Tomasz Prasał Reprezentanci regionu łódzkiego w kraju kwitnącej wiśni zaprezentują program artystyczny zatytułowany „O muzyce tradycyjnej z pięknego Starego Miasta”. / Fot. Tomasz Prasał

Oficjalne zaproszenie na artystyczne tournée po Japonii POLTEX otrzymał we wrześniu 2018 roku, przy okazji koncertu inaugurującego 58. sezon artystyczny zespołu. Wówczas honorowymi gośćmi na tej uroczystości byli przedstawiciele Fundacji „Osaka in the World" z Japonii.

Co roku na zaproszenie Fundacji do Japonii przyjeżdżają wybrane grupy artystów z różnych regionów świata. W ten sposób organizacja promuje wymianę kulturową, światowy pokój i tolerancję. Dzięki dotychczasowej działalności „Osaka in the World", w Japonii gościli już artyści z 27 krajów.

W tym roku organizacja świętuje 30-lecie istnienia, a swój jubileusz będzie obchodziła z łódzkim Zespołem POLTEX. Reprezentanci naszego regionu w kraju kwitnącej wiśni przedstawią program artystyczny zatytułowany „O muzyce tradycyjnej z pięknego Starego Miasta”. Będzie to główna atrakcja tegorocznej imprezy.

Z okazji okrągłej 30. rocznicy Fundacji „Osaka in the World" w dniach wydarzeń jubileuszowych, od 11 do 30 lipca 2019 r. zaplanowane są również spotkania małych reprezentacji wszystkich dotychczas goszczonych grup artystycznych z różnych państw. Zespół POLTEX, jako ambasador naszej kultury, będzie uczestnikiem tej bogatej wymiany doświadczeń międzykulturowych.

 

0.23600292205811