Najznamienitsi piloci, potężne maszyny. Lotnicze widowisko w łódzkiem [ZDJĘCIA]

Autor:
Redakcja (F.T.), źródło: lodzkie.pl
2019-07-08 18:08 Aktualizacja: 2019-07-08

Znakomite pokazy takich pilotów, jak Łukasz Czepiela, Aratur Kielak czy Marysia Muś oraz kilku lotniczych grup akrobacyjnych, zgromadziły podczas VII edycji Pikniku Lotniczego Fly Fest 2019 w Piotrkowie Trybunalskim tysiące widzów. Na ziemi w ramach wystawy lotniczej czekały na miłośników awiacji maszyny powietrzne i wystawcy branży aero. Wśród nich m.in. firma „Autokompleks” producent ultralekkich śmigłowców.

  • - To nie lada gratka dla miłośników lotnictwa. Ten śmigłowiec jest nie tylko łatwy w pilotażu, ale także prosty w obsłudze, dzięki mało skomplikowanej konstrukcji i nie trzeba posiadać licencji na śmigłowce aby go obsługiwać – mówił o belgijskim śmigłowcu „Dynali” Jarosław Cempel, dyrektor Areoklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Oprócz wystawy i podniebnych akrobacji, dodatkowo dla chętnych odbywały się loty widokowe i wykłady na temat bezpieczeństwa w lotnictwie. Na zapalonych aeronautów czekał specjalnie na tę okazję przygotowany symulator lotu. Dla najmłodszych uczestników zorganizowano lotnicze wesołe miasteczko oraz gry i zabawy w ramach akcji „Smyki na start”. Imprezę zakończyły koncerty muzyczne zespołów Nadmiar i Video. Całości przyglądał się wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, który w niedzielne popołudnie (7 lipca) odwiedził lotniczy piknik.

Organizatorem lotniczego święta był Aeroklub Ziemi Piotrkowskiej w partnerstwie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego przy współudziale środków finansowych z UE

0.15222787857056