Nietypowy uciekinier w centrum Łodzi. Pamiętajmy, by zabezpieczać terraria [ZDJĘCIA]

Autor:
MK
2019-07-22 13:08

Mógł wzbudzić przerażenie, choć jest zupełnie niegroźny dla ludzi. Tym razem Straszyk Nowogwinejski wybrał się na spacer po łódzkim Śródmieściu.

Strszyka Rogatego dostrzegli mieszkańcy budynku przy ul. Wigury w Łodz. / Fot. Eko Patrol Straży Miejskiej w Łodzi Strszyka Rogatego dostrzegli mieszkańcy budynku przy ul. Wigury w Łodz. / Fot. Eko Patrol Straży Miejskiej w Łodzi

Nietypowego owada dostrzegli sąsiedzi na jednej z klatek schodowych budynku przy ulicy Wigury w Łodzi. Okazało się, że to niegroźny dla człowieka Straszyk Nowogwinejski. Choć owad na wolności nie zagrażał ludziom, to sam był w niebezpieczeństwie znajdując się poza terrarium.   

Z apelem o zapewnienie bezpieczeństwa zwierząt w terrariach zwraca się do łodzian Eko Patrol Straży Miejskiej w Łodzi. Pamiętajmy, by zabezpieczać nietypowych podpopiecznych, to nie pierwszy przypadek tego typu w Łodzi. Informowaliśmy już o wężach czy jadowitych pająkach, które również wydostawały się z powodu niewłaściwych warunków hodowli i niewystarczających środków ochrony. 

Źródło: Eko Patrol

0.2344970703125