Kolejne utrudnienia w Łodzi. Tym razem na Kopcińskiego, Legionów i Włókniarzy

Autor:
MK
2019-07-21 08:52 Aktualizacja: 2019-07-22

Kierowcy samochodów i pasażerowie komunikacji znów nie będą zadowoleni. Z początkiem tygodnia ruszają prace na dwóch dużych arteriach miasta, zablokowane będzie też spore skrzyżowanie w centrum miasta.

Z powodu wyłączonego lewego pasa ruchu na ul. Kopcińskiego będzie można pojechać buspasem. / Fot. ZDiT Z powodu wyłączonego lewego pasa ruchu na ul. Kopcińskiego będzie można pojechać buspasem. / Fot. ZDiT

Jak informuje Zarząd Dróg i Transportu Drogowego w Łodzi, od poniedziałku 22 lipca w mieście będą prowadzone prace związane z wymianą nawierzchni na przystanku przy Alei Włókniarzy, pod estakadą (przy Dworcu Łódź Kaliska). Na czas prac autobusy oraz tramwaje nie będą się zatrzymywały na przystanku w kierunku centrum.

Tramwaj linii 12 będzie miał dodatkowy przystanek, po skręceniu w ulicę Kopernika. Autobusy jadące od strony Retkini na Al. Bandurskiego nie podjadą na pas autobusowo-tramwajowy, będą się zatrzymywały przy chodniku.

Również od poniedziałku Łódzka Spółka Infrastrukturalna będzie prowadziła prace przy wodociągu na ul. Kopcińskiego. Zajęte będzie 1,5 pasa z lewej strony, na wysokości ul. Nawrot, w stronę ul. Narutowicza. Przejazd będzie możliwy częścią środkowego pasa oraz buspasem, który w związku z pracami zostanie udostępniony dla ruchu ogólnego. Prace w tym miejscu potrwają do połowy sierpnia.

Utrudnień w ruchu można się również spodziewać na Starym Polesiu, a to w związku z realizacją zdjęć filmowych. Od 22 do 28 lipca b.r. na skrzyżowaniu ulic Legionów i Żeromskiego będą możliwe tylko wjazdy docelowe dla mieszkańców kamienic oraz najemców lokali. Nie będzie można parkować pojazdów na ulicach. Z tego samego powodu mogą wystąpić czasowe wstrzymania ruchu w dniach 24-27 lipca.

O pozostałych utrudnieniach w centrum piszemy tutaj:

0.19698405265808