Optymalne położenie Osiedla Legionów 66 [WIDEO]

Autor:
redakcja / mat. partnera
2019-10-29 17:28 Aktualizacja:

Osiedle Legionów 66 może zaskoczyć niejednego łodzianina. Nie tylko oryginalnością projektu, ale także ciekawym położeniem wśród wielu atrakcji Łodzi. Z jednej strony bliskie centrum, z drugiej położone nieopodal ważnych miejsc komunikacyjnych, kulturalnych i komercyjnych. W pobliżu historycznych miejsc związanych z łódzką tradycją przemysłową. 

Osiedle Legionów 66 (fot. mat. partnera) Osiedle Legionów 66 (fot. mat. partnera)

Osiedle Legionów 66 daje nowe spojrzenie na zabudowę kamieniczną w starej części Łodzi. Wkomponowane w otoczenie tradycyjnych łódzkich kamienic dostosowuje się do zastanej konwencji wnosząc jednak świeżość i komfort nowoczesnych budowli. Skrojone na miarę oczekiwań wymagających mieszkańców zachowuje tradycyjny charakter i nie burzy miejscowego architektonicznego krajobrazu. 

Osiedle położone jest na Starym Polesiu u zbiegu ulic Legionów i Pogonowskiego. Leży więc na styku ścisłego centrum miasta z dawnymi obrzeżami, gdzie jeszcze kilkaset lat temu rosły przepastne lasy. Z obszaru leśnego pozostały fragmenty zachowane w parku im. Piłsudskiego, zwanego przez łodzian tradycyjnie Zdrowiem. W nieopodal rozciąga się monumentalny kompleks Manufaktury, przy którym niedługo powstanie podziemna stacja „łódzkiego metra”, czyli linii kolejowej przebiegającej tunelem średnicowym łączącym dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Mamy więc w najbliższej odległości punk komunikacyjnych, z którego będzie można podążać dalej do innych miast Polski, Europy, lotniska i inne ważne miejsca, skąd można kontynuować podróż we wszystkie strony świata.

Nieopodal Osiedla Legionów 66 znajduje się wiele ciekawych obiektów kultury, w tym zabytkowe świątynie, historyczne place czy zabytkowe ulice z pałacami fabrykanckimi. Kilka minut pieszo, na ulicy Ogrodowej, znajduje się najstarszy i najpiękniejszy łódzki cmentarz będący odzwierciedleniem historii miasta. Jest to więc miejsce miłe nie tylko do mieszkania, ale też do spacerów, wizyt w teatrach czy muzeach, miejsce poznawania historii i tradycji Łodzi. 

Co ważne, Osiedle Legionów 66 wraz z całą okolicą będzie jeszcze piękniejsze. Zrewitalizowana ulica Pogonowskiego to tylko preludium do dalszych zmian szykujących się w kwartałach ulic Zachodniej, Ogrodowej, Legionów. Odnowione kamienice, nowe ulice i zrewitalizowane całe kwartały to przyszłość tego miejsca, które już teraz, na naszych oczach, staje się urokliwym zakątkiem miasta.

W Osiedlu Legionów 66 projektanci przewidzieli mieszkania o powierzchni od 25 do 79 metrów kwadratowych (od 1 do 4 pokoi). Część parterowa bezpośrednio wychodząca na ulicę Legionów przeznaczona będzie na lokale użytkowe typu sklepowego lub gastronomicznego. W podziemnym garażu przewidziano miejsca parkingowe, a przed budynkiem, od strony południowej, znajdzie się otwarta przestrzeń wspólna dla mieszkańców. Będzie więc to doskonałe miejsce do zamieszkania na stałe, jaki i bardzo wygodne i komfortowe miejsce do pobytu czasowego. Każdy, kto znajdzie tu swój kąt, nie będzie się nudził, znajdzie bowiem wszystko, co w ciekawym mieście można znaleźć - dodajmy, w najbliższej okolicy.

partner
0.18996596336365