Plaża Open ponownie w Łodzi!

Autor:
BJ / źródło: mat. prasowe
2019-07-12 08:39
wydarzenie
2019-07-12 (09:00)
-
2019-07-14 (16:00)

Już po raz siódmy największy cykl siatkówki plażowej w Polsce zawita do łódzkiej Manufaktury. Oprócz wspaniałej scenerii wokół boisk nie zabraknie wielu znakomitych siatkarzy i siatkarek nie tylko z plażowej odmiany siatkówki.

Plaża Open w Łodzi (Fot. mat. prasowe) Plaża Open w Łodzi (Fot. mat. prasowe)

Turniej rozpocznie się eliminacjami mężczyzn już od piątku.

Manufaktura w Łodzi to już trzeci przystanek tegorocznego cyklu Grand Prix Polski po Zamościu oraz Mysłowicach, a przed Rybnikiem i finałowym turniejem w Białymstoku.

 W Zamościu oraz Mysłowicach grali znakomici reprezentanci Polski w siatkówce plażowej m.in. Monika Brzostek, Dorota Strąg, Jakub Szałankiewicz czy Mariusz Prudel.

W Manufakturze na wysypanych boiskach wystąpią także nie lada osobistości. Pochodzący z pobliskiego Głowna, były reprezentant Polski w siatkówce plażowej, wielokrotny medalista młodzieżowych Mistrzostw Europy i Pucharu Świata Kacper Kujawiak wystąpi w parze z Bartkiem Malcem. Do Łodzi przyjadą także siatkarze znani z siatkarskiej Plusligi występujący w olsztyńskim AZS-ie Paweł Pietraszko oraz nowy nabytek Asseco Resovii Rzeszów Bartosz Mariański, a z numerem jeden wystąpi obecny  Akademicki Mistrz Europy Piotr Ilewicz.

Sympatyków ŁKS-u z pewnością ucieszy fakt, że wieloletnia reprezentantka ich klubu Agnieszka Wołoszyn także weźmie udział w turnieju. Dla przypomnienia warto dodać, że Agnieszka to multimedalistka Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, ma także na swoim koncie awans z ŁKS Łódź do Ligi Siatkówki Kobiet, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej na hali.

W Łodzi wystąpi 17 drużyn żeńskich oraz 44 zespoły męskie, finały będzie można obejrzeć w niedzielę w TVP Sport o godzinie 12:55.

CZYTAJ TAKŻE >>> Magdalena Stysiak oficjalnie pożegnana przez Grot Budowlanych

0.15148305892944