Rewitalizacja kamienicy przy ul. Wschodniej 24 na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-12-02 13:22

Mieszkania komunalne z placem zabaw, zielony skwer, stojaki na rowery oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami – taka będzie po rewitalizacji funkcjonalność kamienicy przy ul. Wschodniej 24 w Łodzi. Obecnie dobiegają końca prace remontowe obiektu.  

Kamienica przy ul. Wschodniej 24 zyskuje drugie życie dzięki Programowi Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi. / Fot. UMŁ Kamienica przy ul. Wschodniej 24 zyskuje drugie życie dzięki Programowi Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi. / Fot. UMŁ

Kamienica przy ul. Wschodniej 24 jest odnawiana w ramach Programu Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi. Do użytku zostanie oddanych 8 mieszkań, w tym 1 dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Łódź jest pierwszym miastem w Polsce, które na tak szeroką skalę realizuje duży i złożony program rewitalizacji. Jak podkreśla łódzki magistrat, myśląc o rewitalizacji nie chodzi tylko o odnawianie kamienic, ale o nadanie im często zupełnie nowych funkcji w przestrzeni publicznej.

- Łódzka rewitalizacja to nie tylko remonty, to przede wszystkim szansa dla mieszkańców naszego miasta. Kilka dni temu opowiadaliśmy o kamienicy przy ulicy Gdańskiej 8, gdzie kończy się remont. Tam powstaną pierwsze mieszkania w ramach programu rewitalizacji. Ale nie tylko, bo na parterze i piętrze kamienicy urządzi się miejska biblioteka. Dziś jesteśmy przed kolejną kamienicą, gdzie lada moment oddamy do użytku 8 mieszkań komunalnych, w tym 1 mieszkanie dostępne dla osób z niepełnosprawnościami informuje Olga Kassyańska, koordynator programu Rewitalizacji Obszarowej w Łodzi.

Budynek przy ul. Wschodniej 24 został poddany całkowitemu remontowi i zyskał przyłączenie do centralnego ogrzewania. Odnowione instalacje w budynku powinny działać niezawodnie. - Gruntownemu remontowi została poddana instalacja elektryczna, wodna oraz gazowa. Do użytkowania oddajemy komfortowe mieszkania wyposażone w osobne kuchnie lub aneksy kuchennemówi Kamil Golmento, Grupa Budowlana WCS Sp. z o.o.

Przedstawiciele łódzkiego magistratu zwracają uwagę, że jeden z istotnych rezultatów procesu rewitalizacji w Łodzi stanowi aspekt społeczny. Kamienica przy ulicy Wschodniej 24 zyska w swoim otoczeniu zielony skwerek, otoczony niskim ogrodzeniem. Znajdzie się tam mały plac zabaw dla dzieci, do którego będzie dostęp od strony ulicy, jak i od podwórza. Całości dopełnią niewielkie rabaty i krzewy, a także ławki i stojaki rowerowe. Do dyspozycji mieszkańców będzie również zamykane pomieszczenie na parterze budynku, które z pewnością ucieszy rodziny z małymi dziećmi, gdyż rozwiąże problem przechowywania wózków.

Źródło: UMŁ

0.16406202316284