XXVII. Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej odbywają się w Łodzi [ZDJĘCIA]

Autor:
TT
2019-09-21 08:09

25 stowarzyszeń salezjańskich przybyło z całej Polski, by uczestniczyć w XXVII. Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej. Ponad 700 uczestników rywalizuje w różnych dyscyplinach sportowych, m.in. o Puchar Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Puchar Prezesa PKOL.

Młodzież podczas przemarszu do hali sportowej MOSiR (fot. Piotr Drzewiecki) Młodzież podczas przemarszu do hali sportowej MOSiR (fot. Piotr Drzewiecki)

Wielkie wydarzenie sportowe przygotowała grupa organizatorów z rzeszą wolontariuszy skupionych przy Zespole Szkół Salezjańskich w Łodzi. Uczestnicy znaleźli zakwaterowanie w domach studenckich na Lumumbowie, a głównym obiektem sportowej rywalizacji jest hala MOSiR przy ul. Małachowskiego. W Igrzyskach bierze udział 715 młodych sportowców, którzy rywalizuję ze sobą w czterech dyscyplinach sportowych:  26 drużyn w piłce nożnej, 36 drużyn w siatkówce, 7 drużyn w koszykówce i 67 osób w tenisie stołowym.

Na uroczystości otwarcia, która odbyła się w miniony piątek po południu, przybył Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski oraz wielu przedstawicieli władz państwowych, samorządowych i kościelnych. 

Uroczyste otwarcie poprzedził marsz uczestników z miejsc zakwaterowania na Lumumbowie do hali sportowej w Parku Baden-Powella. 

- Celem XXVII. Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej jest stworzenie młodzieży salezjańskiej możliwości rywalizacji sportowej i budowania przez sport nowego świata, opartego na humanizmie i personalizmie. Jednocześnie respektując takie fundamentalne wartości jak: pokój, przyjaźń, prawda, dobro, sprawiedliwość, wolność, miłość, godność osoby, solidarność i  zasad fair play – wyjaśnia ks. Andrzej Kurto, organizator. 

Zawody potrwają przez całą sobotę oraz w niedzielę do południa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Piotra Drzewieckiego i oglądania kolejnych naszych materiałów z wydarzenia.