Trudna akcja Animal Patrol. Trzeba było rozebrać mur [ZDJĘCIA]

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-11-15 15:19

W wąskiej szczelinie zaklinował się pies. Cierpiącemu zwierzęciu nie był w stanie samodzielnie pomóc jego właściciel. Zrozpaczony niemocą mężczyzna szukał telefonicznie pomocy u weterynarza. Z pomocą przybył Animal Patrol, ale konieczna okazała się też interwencja strażaków.

Pies zaklinował się w szczelinie pomiędzy ścianą budynku, a murem ogrodzenia sąsiadów. By wydostać zwierzę, konieczna okazała się interwencja strażaków. / Fot. Fb Animal Patrol SM w Łodzi Pies zaklinował się w szczelinie pomiędzy ścianą budynku, a murem ogrodzenia sąsiadów. By wydostać zwierzę, konieczna okazała się interwencja strażaków. / Fot. Fb Animal Patrol SM w Łodzi

Nietypowa interwencja strażników z Animal Patrol miała miejsce 9 listopada br., kiedy chwilę przed godziną 17.00 dowiedzieli się od weterynarza o psie, który utkwił pomiędzy ścianą budynku a murowanym ogrodzeniem. Chwilę wcześniej do kliniki dzwonił zrozpaczony właściciel. Pies miał wybiec z domu na podwórko i wbić się w wąską szczelinę, w której się zaklinował. Zwierzę było w ciężkim stanie, osłabione nie tylko z powodu unieruchomienia, ale także przez chorobę, na którą przyjmowało silne leki.

Kiedy na miejsce dotarli strażnicy Animal Patrol, oczekiwał na nich zrozpaczony właściciel uwięzionego psa. Mężczyzna był bezradny, gdyż sam nie był w stanie wydostać zwierzęcia. Psiak zaklinował się w szczelinie o szerokości ok. 15-20 cm, a od ludzi dzieliło go ok. 6 metrów. Żeby uwolnić zwierzę, konieczne okazało się wyburzenie części murowanego ogrodzenia, na co pozwoliła sąsiadka.  

Na miejsce wezwano Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą i dzięki strażakom udało się dotrzeć do psa na odległość pozwalającą, by bezpiecznie podjąć działania ratunkowe. Pies był w ciężkim stanie, ale oddychał, został przekazany opiece specjalistów. Niestety, zwierzę okazało się na tyle wycieńczone, że nie przeżyło. Właściciele na profilu Animal Patrol wyrazili wdzięczność za pomoc, jaką okazali im ratownicy:

„Niestety nasz piesek zmarł w wyniku wstrząsu. Ale nie jesteśmy w stanie wyrazić tego jak cała rodziną jesteśmy wdzięczni za pomoc ,która otrzymaliśmy od strażników. Zrobili wszystko by uratować naszego psa a on mógł odejść w godnych warunkach w klinice” – czytamy na profilu Animal Patrol Straży Miejskiej w Łodzi (pisownia oryginalna).

Sekcja ANIMAL PATROL Straży Miejskiej w Łodzi została powołana w 2015 roku i do jej zadań należą interwencje dotyczące zwierząt, zarówno domowych, jak i dzikich na terenie Łodzi. Strażnicy podejmują interwencje w sprawach zwierząt, które błąkają się bez opieki, ratują zwierzęta poszkodowane w wypadkach, prowadzą kontrole dobrostanu zwierząt, podejmują działania wobec zwierząt zaniedbywanych, czy będących ofiarami znęcania.

Źródło: Fb Anima Patrol SM Łódź

0.12460684776306