Zbadają łodzian za darmo w ramach akcji Zdrowie pod kontrolą

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-11-13 13:23
wydarzenie
2019-11-16 (10:00)
-
2019-11-16 (18:00)

Z darmowych badań i bezpłatnych konsultacji medycznych mogą skorzystać łodzianie, dzięki akcji profilaktycznej, która odbędzie się w sobotę, 16 listopada w Centrum Handlowym Tulipan.

Akcja profilaktyczna „Zdrowie pod kontrolą” odbędzie się w sobotę, 16 listopada w Centrum Handlowym Tulipan, przy al. Piłsudskiego 94 w Łodzi. / Zdjęcie ilustracyjne: freepik.com Akcja profilaktyczna „Zdrowie pod kontrolą” odbędzie się w sobotę, 16 listopada w Centrum Handlowym Tulipan, przy al. Piłsudskiego 94 w Łodzi. / Zdjęcie ilustracyjne: freepik.com

Studenci zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA - Poland w sobotę, 16 listopada, na terenie C.H. Tulipan (przy al. Piłsudskiego 94 ) będą w godz. 10.00-18.00 przeprowadzać darmowe badania oraz udzielać konsultacji w kwestiach zdrowia. Poruszone zostaną takie tematy, jak profilaktyka raka piersi oraz raka szyjki macicy.

Zdrowie pod kontrolą

Bez żadnych opłat będzie można sprawdzić poziom cukru, ciśnienie, BMI oraz tkankę tłuszczową, czy zmierzyć tlenek węgla w wydychanym powietrzu. Na stoisku stomatologicznym, prowadzonym we współpracy z członkami Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, studenci nie tylko dokonają przeglądu jamy ustnej, ale także pokażą, jak prawidłowo zadbać o stan zębów.

Chętni będą mogli nauczyć się, jak wykonywać badanie piersi posługując się modelem ze zmianami nowotworowymi. Na specjalnym modelu macicy specjaliści pokażą, na czym polega badanie cytologiczne.

Profilaktyka i „Szpital pluszowego misia” dla dzieci

W Tulipanie studenci poprowadzą też prelekcje i będą udzielali informacji na temat zaburzeń odżywiania, opowiedzą, jakie są skutki palenia papierosów, zmierzą skład ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. W tym dniu będzie można również przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy, a także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Na stoisku o nazwie „Szpital pluszowego misia” najmłodsi w przystępny sposób dowiedzą się, na czym polega praca lekarzy oraz w jaki sposób funkcjonuje szpital.

Akcję profilaktyczną „Zdrowie pod kontrolą” objął patronatem Rektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na www.chtulipan.pl

Źródło: Materiał organizatora

 

0.18194007873535