PIŁKA RĘCZNA: Anilana rozpoczyna walkę w I lidze. Cel? Dobrze wejść w sezon [ZAPOWIEDŹ]

Autor:
Mateusz Dęderski
2019-09-21 06:24 Aktualizacja: 2019-09-21

Już dziś szczypiorniści Anilany zainaugurują pierwszoligowe rozgrywki. Rywalem drużyny prowadzonej przez trenerów Matyjasika oraz Jędraszczyka będą zawodnicy Forzy Wrocław.

Zdjęcie ilustracyjne (Fot. JeppeSmedNielsen Domena publiczna CC0) Zdjęcie ilustracyjne (Fot. JeppeSmedNielsen Domena publiczna CC0)

Ostatnim meczem poprzedniego sezonu dla zawodników Anilany była konfrontacja z pierwszym rywalem rozpoczynającej się kampanii – Forzą Wrocław. Łódzcy szczypiorniści raczej nie wspominają tamtego meczu najlepiej. Na własnym parkiecie ulegli wrocławianom 26:30 i w mieszanych nastrojach zakończyli sezon. Sobotni mecz będzie więc idealną okazją do rewanżu i dobrego wejścia w sezon.

Po zajęciu ósmego miejsca w poprzednim sezonie zawodnicy Anilany nie ukrywają swoich ambicji do poprawienia tego wyniku. I choć w okresie przygotowawczym drużynie wiodło się w kratkę, to zapowiedzi walki można usłyszeć z każdej ze stron. Bez wątpienia nadchodzący sezon zapowiada się nadzwyczaj ciekawie.

Forza do sobotniej potyczki podchodzić będzie wzmocniona nie tylko kadrowo. W środę świat polskiego szczypiorniaka obiegła informacja o nawiązaniu współpracy Forzy oraz Śląska Wrocław. Współpraca obu klubów opierać się będzie na wspólnym szkoleniu młodzieży, co może przynieść polskiej piłce ręcznej wiele korzyści.

Anilana Łódź – WKS Śląsk Forza Wrocław
Sobota, 21 września, godzina 18:00
Hala Anilany, ul. Sobolowa 1, Łódź
Wstęp wolny