PIŁKA RĘCZNA: ChKS PŁ wraca do gry w I lidze! [ZAPOWIEDŹ]

Autor:
Bartosz Kozdój
2019-09-13 14:10 Aktualizacja: 2019-09-13

Piłkarki ręczne Chojeńskiego Klubu Sportowego Politechnika Łódzka w sobotę zagrają w pierwszym spotkaniu w sezonie 2019/20 w I lidze kobiet. Przeciwnikiem łodzianek będzie AWF Warszawa.

PIŁKA RĘCZNA: ChKS PŁ wraca do gry w I lidze! [ZAPOWIEDŹ] (Fot. ChKS PŁ) PIŁKA RĘCZNA: ChKS PŁ wraca do gry w I lidze! [ZAPOWIEDŹ] (Fot. ChKS PŁ)

Podopieczne trener Agnieszki Kowalskiej występują w grupie A. W nadchodzącej kampanii przyjdzie im się zmierzyć z kilkoma nowymi zespołami, które dołączyły do stawki, ale także ze swoimi starymi znajomymi z Płocka, Kwidzyna czy Tczewa.

Z klubu odeszło przed sezonem kilka zawodniczek. Przy ul. Kosynierów Gdyńskich nie będą już występować Katarzyna Ostros, Karolina Wałcerz oraz Kinga i Patrycja Mularczyk.

Oprócz odejść, odbyły się także transfery do klubu. Szeregi łódzkich szczypiornistek zasiliły Martyna Agata, która w ubiegłym sezonie była na wypożyczeniu w AWF Warszawa - sobotnim rywalu ChKS PŁ, a także Natalia Kowalska, która ostatnio występowała w Drwęcy Novar Lubicz. W klubie można również usłyszeć, że zespół będzie znacząco odmłodzony i to właśnie młode zawodniczki mają stanowić trzon ekipy z Chojen.

W spotkaniu z drużyną z Warszawy, z powodów osobistych, na pewno nie wystpi czwórka szczypiornister. Mowa o Martynie Gomółce, Zuzannie Pesel, Marcie Sadowskiej oraz Aleksandrze Kutnik. Wątpliwa jest także gotowość do gry w sobotę Natalii Szmigielskiej, która zmagała się w ostatnim czasie z drobną kontuzją.

Na co stać podopieczne trener Kowalskiej? Tak naprawdę ich aspiracje, a przede wszystkim możliwości powinny zweryfikować pierwsze spotkania. ChKS PŁ ma dysponować młodym składem, jednak nikt nie odbiera temu zespołowi chęci do awansu. Czy skończy się tylko na ambicjach, a może łódzkie szczypiornistki będą czarnym koniem rozgrywek?

O wynikach, nowościach i ciekawostkach dotyczących ChKS PŁ będziemy informować za pośrednictwem naszego portalu.

ChKS PŁ Łódź - AWF Warszawa
Sobota, 14 sierpnia, godz. 17.00
hala przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18, Łódź
Wstęp wolny.

Polecamy: Nowy bramkarz w Łódzkim Klubie Sportowym. To były mistrz Polski!