Reklama

PIŁKA RĘCZNA: Plaża i beach handball. Przed nami turniej piłki ręcznej plażowej

Autor:
BJ / źródło: mat. prasowe
2019-08-14 10:00 Aktualizacja: 2019-08-15

W najbliższy weekend (17-18.08) plaża w Manufakturze będzie należała do szczypiornistów. Wówczas w Łodzi odbędzie się Handball Plener VI.

Turniej piłki ręcznej w Manufakturze (Fot. mat. prasowe) Turniej piłki ręcznej w Manufakturze (Fot. mat. prasowe)
Na początek mecze grupowe

Tegoroczny turniej, w którym wystąpi szesnaście drużyn, w tym cztery zespoły kobiet, będzie pełnił rolę eliminacji Mistrzostw Polski na sezon 2020. W sobotę odbędą się mecze grupowe, zaś na niedzielę zaplanowano półfinały i finały. – Ideą spotkania jest wyciągnięcie zarówno zawodników, jak i kibiców z hali na świeże powietrze, a plaża Manufaktury jest do tego idealnym miejscem – mówi Marcin Sobolewski, jeden z organizatorów turnieju. Oprócz Sobolewskiego za turniej odpowiedzialni są także Michał Kalinowski i Michał Drobik.

Na plaży Manufaktury będzie więc można zobaczyć najbardziej widowiskowe zagrania piłki ręcznej: rzuty 360 stopni, piruety, wrzutki i wszystko to, co można zrobić z piłką w trzech krokach, tuż przed wrzuceniem jej do bramki.

Poznaj zasady plażowej piłki ręcznej

Zasady piłki ręcznej plażowej różnią się od halowych: na boisku jest czterech graczy, a zmiany można dokonać w każdej chwili. System gry to 2 sety po 10 minut oraz shotouty w przypadku remisu. Za zwykły rzut do bramki drużyna zdobywa 1 punkt, podwójnie punktowane są: rzut 360 stopni z naskoku na dwie nogi, wrzutka, rzut przez bramkarza i rzut przez „libero” wychodzącego za bramkarza.

Sobotnie jak i niedzielne mecze rozpoczną się o godzinie 9:00.

CZYTAJ TAKŻE >>> PŁYWANIE: Nauka pływania tylko dla pań! Startuje program „Kobiety na pływalnie”

Reklama
Reklama
Reklama