RUGBY: Juniorzy Budowlanych siłą młodzieżowej reprezentacji Polski w rugby

Autor:
Michał Granosik
2019-09-12 13:32 Aktualizacja: 2019-09-12

Aż dziesięciu juniorów Klubu Sportowego Budowlani Łódź zostało powołanych do młodzieżowej Kadry Polski U-18 na zgrupowanie w czeskich Ricanach.

Młodzi rugbiści KS Budowlanych Łódź (fot. Michał Czerwiowski) Młodzi rugbiści KS Budowlanych Łódź (fot. Michał Czerwiowski)

Spośród powołanej 32- osobowej kadry łódzcy juniorzy stanowią najliczniejszą grupę występujących zawodników w jednym klubie. Szansę na wyjazd otrzymali następujący zawodnicy: Jakub Berger, Grzegorz Bieliński, Kuba Cisak, Michał Dudek, Michał Łaszcz, Makary Madej, Kacper Muras, Mateusz Nowak, Piotr Sikora, Mateusz Zjawiony, Kacper Muras. W rezerwie pozostają Filip Kretschme i Alan Owczarek.

Zgrupowanie kadry potrwa od 17 do 22 września i zakończy je towarzyski pojedynek z rówieśnikami z Czech.

Pomimo trudności jakie ostatnio spotykają łódzki klub, tak liczne powołania do juniorskich reprezentacji narodowych pokazują, iż szkolenie młodzieży w Budowlanych Łódź w dalszym ciągu stoi na najwyższym poziomie.

Przypominamy na koniec, że w klubie zaplanowano dwa treningi naborowe dla chłopców i dziewczynek w w wieku od 8 do 18 lat, które odbędą się 16 i 23 września o godzinie 17 na stadionie Budowlanych przy ulicy Górniczej 5.