Reklama

Witold Skrzydlewski nowym przewodniczącym Łódzkiej Rady Sportu!

Autor:
BJ
2019-08-16 10:23

Swoją działalność zainaugurowała Łódzka Rada Sportu drugiej kadencji. Na pierwszym posiedzeniu prezydent miasta Hanna Zdanowska i jej pierwszy zastępca Tomasz Trela wręczyli członkom rady akty nominacyjne. Później wybrano przewodniczącego, którym został prezesa Klubu Żużlowego Orzeł Witold Skrzydlewski.

Witold Skrzydlewski (Fot. orzel.lodz.pl) Witold Skrzydlewski (Fot. orzel.lodz.pl)

Do prezydium ŁRS weszli także szef piłkarskiego ŁKS Tomasz Salski oraz prezes AZS i Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Lech Leszczyński.

- Chcemy, żeby ta rada nie była kwiatuszkiem do kożucha. Jeśli dobrze doradzimy i zostaniemy wysłuchani, to nie będzie źle. Gdy byłem przewodniczącym komisji sportu Rady Miejskiej w Łodzi, to umieliśmy wpłynąć na pewne rzeczy. Teraz w Radzie Sportu będziemy próbowali tak doradzać, żeby wyszło na nasze. Miasto nie jest Kopciuszkiem i ma odpowiednie dochody. Otwarta pozostaje kwestia, jak te pieniądze zainwestuje. Uważam, że nie ma nic lepszego od inwestowania w sport. Mamy wtedy mniej patologii, zdrowe dzieci i wiele innych korzyści – powiedział Skrzydlewski.

- Myślę, że tak szeroki skład rady daje nadzieję na to, że zostawimy w recepcjach swoje legitymacje klubowe, związkowe i będziemy działali na rzecz całego łódzkiego sportu. Mam nadzieję, że taka zgoda w naszym gronie prezydialnym na pewno będzie, my będziemy się dobrze dogadywali z całą radą, a nasze wnioski kierowane do miasta będą zrealizowane – powiedział Leszczyński.

Salski z kolei podkreślił, że członkowie rady mają odpowiednie kompetencje do opiniowania wszelkich decyzji związanych z łódzkim sportem.

– W radzie są osoby znające rzeczywiste potrzeby sportowe tego miasta. Chcielibyśmy, żeby rada była konkretnym głosem doradczym i żeby ten głos był słyszalny jeśli chodzi o wszelkie kwestie związane m.in. z imprezami i inwestycjami sportowymi – zakończył prezes ŁKS-u.

źródło: UMŁ

Reklama
Reklama
Reklama