Trener ŁKS-u po zwycięstwie z Cracovią: „Zagraliśmy solidne spotkanie”

Autor:
Bartosz Kozdój
2019-12-02 16:12 Aktualizacja: 2019-12-02

Łódzki Klub Sportowy zwyciężył w niedzielę z Cracovią Kraków 1:0 (0:0). Jak to spotkanie ocenili trenerzy obu ekip?

 Trener ŁKS-u po zwycięstwie z Cracovią: „Zagraliśmy solidne spotkanie” (Fot. ŁKS Łódź) Trener ŁKS-u po zwycięstwie z Cracovią: „Zagraliśmy solidne spotkanie” (Fot. ŁKS Łódź)

Szkoleniowiec łodzian spodziewał się trudnego spotkania i jest dumny, ze swoich podopiecznych, że podołali zadaniu:

- Myślę, że zagraliśmy solidne spotkanie za co dziękuję zawodnikom. Byliśmy przygotowani na ciężką walkę, wydaje mi się, że wytrzymaliśmy ją do samego końca. Ważne punkty dla nas, to pokazuje, że jeżeli od pierwszej do ostatniej minuty gramy na swoim poziomie i wszyscy wypełniają swoje zadania, to jesteśmy w stanie te punkty zbierać – skomentował trener Kazimierz Moskal.

Opiekun ŁKS-u był zadowolony, że jego zespołowi udało się wyeliminować atuty rywali:

- Cieszy też fakt, że w końcu zagraliśmy na zero z tyłu. Była nerwówka, bo Cracovia miała swoje atuty, o których wiedzieliśmy, ale mieliśmy też okazje by to spotkanie wcześniej skończyć strzelając drugą bramkę. Najważniejsze jednak, że wygraliśmy. Cieszymy się, aczkolwiek myślimy już o kolejnym meczu – powiedział szkoleniowiec beniaminka PKO Ekstraklasy.

Opiekun Cracovii żałował, że jego piłkarzom nie udało się wykorzystać sytuacji bramkowych na początku meczu:

- Zaczęliśmy bardzo dobrze to spotkanie, mieliśmy swoje sytuacje, ale jeżeli chce się wygrywać, to trzeba wykorzystywać takie okazje. Mieliśmy dwie stuprocentowe, jednak za szybko chcieliśmy wykonać ostatnie podanie, dwa lub trzy razy w drugiej połowie mogliśmy też lepiej dośrodkować. Zbyt mało pracowaliśmy nad skutecznością. Myślami jesteśmy już jednak przy meczu z Rakowem i solidnie się do niego przygotujemy - wyjaśnił trener Michał Probierz. 

Polecamy: BEACH SOCCER: Turecka przygoda Lady Grembach [WYWIAD WIDEO]
0.19146800041199