Kolejna wyjazdowa wyprawa siatkarek ŁKS-u Commercecon [ZAPOWIEDŹ]

Autor:
Michał Granosik
2019-11-08 10:16 Aktualizacja: 2019-11-08

Po emocjonującym pojedynku w Kaliszu w poprzedniej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet, łódzkie zawodniczki udadzą się w kolejną delegację. Tym razem podopieczne trenera Maraka Solarewicza powalczą o ligowe punkty z drużyną Legionovii Legionowo.

(Fot. Michał Pietrzak) (Fot. Michał Pietrzak)

Udane wyjazdy

W obecnych rozgrywkach siatkarki ŁKS-u Commercecon bardzo dobrze radzą sobie na parkietach swoich rywalek. Z Radomia i Kalisza popularne „Wiewióry” przywiozły do Łodzi łącznie pięć punktów. W sobotnie popołudnie aktualne mistrzynie Polski będą miały kolejną okazję do tego, aby podtrzymać ten imponujący bilans. Tym razem na drodze łódzkich zawodniczek w walce o ligowe punkty staną siatkarki Legionovii Legionowo, które pomimo atutu własnego parkietu nie są faworytkami jutrzejszego meczu. Dziesiąta drużyna poprzedniego sezonu w obecnych rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet nie rozpieszcza swoich fanów zbyt dobrą grą. Siatkarki z Legionowa w rozegranych do tej pory czterech meczach ligowych wygrały tylko jedno spotkanie i to po tie – breaku, przez co zajmują obecnie ósmą pozycje w tabeli.

Ustabilizowana sytuacja

Po bardzo trudnym okresie spowodowanym licznymi kontuzjami i problemami zdrowotnymi podstawowych zawodniczek, sytuacja w drużynie ŁKS-u Commercecon wraca do normy. Jedyną stratą personalną w łódzkim zespole w zaplanowanym na sobotnie popołudnie spotkaniu będzie brak Izabeli Kowalińskiej. Trener Marek Solarewicz nie będzie mógł skorzystać z usług kapitan drużyny, która w poprzednim ligowym meczu doznała urazu stawu skokowego. Pomimo straty czołowej zawodniczki w trakcie spotkania „Wiewióry” stanęły na wysokości zadania i pokonały swoje rywalki z Kalisza, co wydaje się być dobrym prognostykiem przed sobotnim starciem z zespołem Legionovii.

W dwóch meczach rozgrywanych w poprzednim sezonie pomiędzy obiema drużynami, łódzkie zawodniczki nie pozostawiły najmniejszych wątpliwości, który zespół jest lepszy. Zarówno u siebie, jak i na wyjeździe siatkarki ŁKS-u Commercecon ograły swoje rywalki 3:0. Czy tym razem popularne „Wiewióry” również odniosą tak przekonujące zwycięstwo? Przekonamy się o tym w sobotni wieczór.


DPD Legionovia Legionowo – ŁKS Commercecon

Sobota, 9 listopada, godz. 18

Legionowo, DPD Arena Legionowo, ul. Chrobrego 50B, 05-120

Polecamy: ŁKS uczci rocznicę odzyskania niepodległości! Na meczu pojawią się żołnierze oraz…

0.15292096138