TAURON Liga: ŁKS Commercecon Łódź - MOYA Radomka Radom. Jaki wynik? [ZDJĘCIA[

TAURON Liga: ŁKS Commercecon Łódź - MOYA Radomka Radom. Jaki wynik? [ZDJĘCIA[ - Zdjęcie główne
Zobacz
153
zdjęć

Sport Siatkarki ŁKS-u Commercecon kończą rozgrywki na piątym miejscu. Fani pożegnali ikony trzykrotnych mistrzyń Polski.

ŁKS Commercecon grał o piąte miejsce, które w następnym sezonie prawdopodobnie gra prawo do gry w europejskich pucharach. Ełkaesianki w pierwszym meczu pokonały Radomkę Radom. W drugim wystarczyło, że zwycięża dwa sety, by skończyć rozgrywki na piątej lokacie.

To spotkanie było wyjątkowe, bo po nim kariery zakończyły dwie ikony ŁKS-u. Paulina Maj-Erwardt i Krystyna Strasz zdobyły dla zespołu z al. Unii sześć medali mistrzostw Polski. Obie, chociaż nie w tym samym sezonie cieszyły się z ełkaesiankami z mistrzostwa Polski.

ŁKS Commercecon godnie pożegnał ikony

Lepiej zaczęła Radomka. Podopiecznego Macieja Głuszaka prowadziły praktycznie przez całego pierwszego seta. Ełkaesianki wyrównały dopiero na 23:23, bo świetnie spisywała się Amanda Campos. Brazylijska przyjmująca, w pierwszej odsłonie gry zdobyła siedem punktów. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne były przewagi. Piłkę setową ŁKS miał po tym jak Aleksandra Gryka zaserwowała asa. Zwycięstwo atakiem ze skrzydła dała Julita Piasecka.

A kolejnego seta podopieczne Chiappiniego przegrały. Radomianki obroniły dwie piłki setowe. Wyrównały i dzięki świetnej postawie Natalii Murek wygrały 27:25. Jeszcze gorzej było w trzeciej partii. Łodzianki zawiodły popełniły mnóstwo błędów, które wykorzystały przyjezdne. Mistrzynie Polski przegrały 14:25.

MVP: Maj-Erwardt

ŁKS Commercecon – Radomka Radom 3:2 (26:24, 25:27, 14:25, 25:13, 15:12)

ŁKS Commercecon: Ratzke, Piasecka, Gryka, Hryszczuk, Algierska-Szczepaniak, Campos, Maj-Erwardt (libero), oraz Drabek (libero), Dudek, Zaborowska, Górecka, Stefanik