Widzew Łódź podejmował Koronę Kielce. Byliście na meczu? Poszukajcie się na zdjęciach - Zdjęcie główne
Zobacz
336
zdjęć

Sport Widzew Łódź kontynuuje serię meczów z drużynami z dolnej części tabeli. W poprzedniej kolejce, która poprzedzała przerwę reprezentacyjną, Widzew zremisował z Cracovią 2:2. Wydawało się, że łodzianie zdobędą komplet punktów w stolicy Małopolski, ale stracili prowadzenie w ostatnich minutach meczu.

Teraz podopieczni Daniela Myśliwca grali przed własną publicznością z Koroną Kielce, która walczy o utrzymanie. W poprzednim meczu między obiema drużynami padł remis 1:1. Gola dla Widzewa zdobył Bartłomiej Pawłowski, który skutecznie strzelał z rzutu karnego.

Widzew Łódź kontra Korona Kielce

W pierwszych minutach meczu dominował Widzew, ale pierwszą poważną okazję do zdobycia gola miała Korona. Drugą piłkę w polu karnym zebrał Kwiecień i huknął na bramkę Gikiewicza. Strzał piłkarza Korony zatrzymał się jednak na poprzeczce w 32. minucie.

Tuż po przerwie Korona mogła wyrównać, ale dobrze między słupkami zachował się Rafał Gikiewicz, który zatrzymał uderzenie gracza Korony. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i to potwierdził Fran Alvarez. Hiszpan dośrodkował z rzutu wolnego, a gracze Korony nie potrafili przeciąć piłki rzuconej przez gracza Widzewa. Futbolówka wpadła bezpośrednio do bramki, a Widzew prowadził już 2:0.

Ostatecznie Widzew wygrał 3:1.

Więcej na temat spotkania przeczytacie w artykule Widzew wywiązuje się z roli faworyta na portalu Łódzki Sport.