Tragiczny finał poszukiwań. Zaginiony chłopiec nie żyje

Autor:
M.B.
2019-07-20 20:31

Kilka godzin temu policja podała informacje o odnalezieniu ciała 5-letniego chłopca w okolicach autostrady A2 przy węźle Pruszków, między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim. Funkcjonariusze mają “przekonanie graniczące z pewnością”, że jest to ciało Dawida Żukowskiego. 

Dawid Żukowski nie żyje (fot. Policja) Dawid Żukowski nie żyje (fot. Policja)

Tą historią żyła cała Polska. Największe w stuletniej historii Polskiej Policji poszukiwania dobiegły końca. Przeszukano teren o powierzchni ponad 4 tys. hektarów używając przy tym dronów, śmigłowców oraz psów tropiących. Do poszukiwań zaangażowano Wojska Obrony Terytorialnej oraz ochotników. Po 11 dniach spełnił się czarny scenariusz.

- Niedawno policjanci prowadzący poszukiwania na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem znaleźli ciało dziecka. Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid - powiedział Mariusz Mrozek z Komendy Stołeczna Policji w Warszawie

Dawid zaginął 10 lipca wieczorem, zabrany przez swojego ojca, który potem popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg. Do odnalezienia chłopca zaangażowano maksymalne siły. Dziś, niestety, poszukiwania miały swój tragiczny koniec.

Policja prosi o wyrozumiałość dla matki Dawida, która niedawno pochowała męża, a teraz przyjdzie jej zmierzyć się z tragedią straty syna.

Źródło: Radio Zet / Policja

0.18456697463989