W dobrym kierunku: „Podniosłam głowę i tam był detal. O, jakie ładne!“ [WIDEO]

Autor:
Redakcja / T. Talaga Wideo: A. Wicher
2019-08-24 Aktualizacja: 2019-08-24

Slawista, który koncertował na całym świecie. Filolożka, która w pofabrycznych osiedlach redaguje i pisze teksty dla klientów w całej Polsce. Absolwent Stosunków Międzynarodowych, który zarządza ogromnym projektem zmieniającym Łódź. Socjolog, który walczył o europejską stolicę kultury i stworzył jeden z największych europejskich festiwal fotografii. Geografka turyzmu, która uczy ludzi radości gotowania. Absolwentka kilku kierunków humanistycznych zauroczona łódzkim detalem w architekturze codziennie odkrywająca Łódź na nowo.

Maria Nowakowska Maria Nowakowska

Chodząc po łódzkich ulicach dostrzega to, czego nie widzą inni. Podnosi głowę do góry lub szpera w miejscach, gdzie zwykły przechodzień nawet nie myśli spojrzeć. Odkryła coś, co wprawiło ją w zachwyt. Zafascynowała się detalem. Łódzkim detalem architektonicznym.

 

Maria Nowakowska, absolwentka Wydziału Filologicznego, także kulturoznawstwa, właśnie studiuje historię sztuki. Swoją pasję rozpoczęła z zacięciem filologicznym, by teraz oddać się zgłębianiu teorii i historii sztuki. Tak, jak w szarych kamienicach docenia i wyłapuje piękne drobiazgi, tak samo ceni sobie wiedzę przekazywaną jej dzisiaj przez naukowców. Dzięki temu wie więcej i widzi lepiej.

Mówi o sobie „jestem Panią od detalu”. Zauroczona łódzkim detalem w architekturze i przedmiotach codziennego użytku codziennie odkrywa miasto na nowo. Gdy oprowadza po Łodzi wycieczki często sama jest zaskoczona tym, jak wiele detali poszło tutaj w zapomnienie. Jak wiele perełek ukrytych jest w przykurzonej pajęczynie łódzkich ulic…

promocja
0.16048502922058