zamknij

ŁKS COMMERCECON - GROT BUDOWLANI. DEBRY ŁODZI W FINALE LIGI SIATKÓWKI KOBIET

Grot Budowlani w finale Ligi Siatkówki Kobiet! Chemik Police rozbity w Łodzi

2019-04-13, Autor: Jakub Balcerski

Grot Budowlane wygrały rewanżowe starcie półfinałowe Ligi Siatkówki Kobiet w Łodzi i awansowały do finału rozgrywek. Po pierwszym meczu, do którego wygrania potrzebowały tylko 3 setów, w tym grały jednego więcej, ale w 4 partii rozbiły rywalki do 12.

Grot Budowlani Łódź przystępowały do półfinału rozgrywek LSK tego sezonu ze srebrem rozgrywek jako największym osiągnięciem w historii. Chemik Police z 5 tytułami mistrzyń Polski zdobywanymi pod rząd w ostatnich latach. Łodzianki na boisku po pierwszym meczu wygranym na wyjeździe 3:0 miały okazję dokonać czegoś historycznego.

Pierwszy set toczył się z przewagą łodzianek, które potrafiły sobie wypracować 5-6 punktową przewagę (16:11). Tę utrzymały do końca i wygrały 25:21. Druga partia toczyła się do 22, a jej przebieg był dość podobny do poprzedniej.

Trzeci set mógł być ostatnim w tym meczu i rozstrzygnąć o losach pólfinałowej rywalizacji, ale Grot Budowlane w końcówce popełniając wiele błędów własnych, jak choćby nienajlepsze ataki Jovany Brakocević, straciły kontrolę nad meczem i w bezpośredniej walce "punkt za punkt" okazały się gorsze od Chemika (23:25).

Ostatecznie finałową (w przenośni i rzeczywsitości) partią miała być ta 4. Tam wszystko rozstrzygnęło się tak naprawdę w 6 piłkach. Na zagrywkę weszła Małgorzata Śmieszek, a chemiczanki skończyły przyjmować. Do końca seta zdobyły jedynie 12 "oczek" i Grot Budowlane mogły świętować awans do finału LSK i co najmniej wyrównanie swojego najlepszego osiągnięcia w historii grania w lidze.

Grot Budowlane w finale zagrają z ŁKS-em Commercecon, albo Developresem SkyRes Rzeszów. Tam rewanżowe starcie odbędzie się jutro o 14:45 także w Łódź Sport Arenie. Po pierwszym meczu w rywalizacji jest 1:0 dla łodzianek, które wygrały w Rzeszowie po tie-breaku. Jest zatem spora szansa, że sezon 2018/2019 Ligi Siatkówki Kobiet zakończy rywalizacja o złoto pomiędzy łódzkimi klubami.

Grot Budowlani Łódź - Chemik Police 3:1 (25:21, 25:22, 23:25, 25:12)