zamknij

Sport i rekreacja

HOKEJ: Idą jak burza. ŁKH demoluje Stoczniowca! [RELACJA]

2019-03-18, Autor: Cezary Kawecki

Zawodnicy Łódzkiego Klubu Hokejowego z przytupem rozpoczęli zmagania w fazie play-off drugiej ligi w grupie północnej. Wczoraj na tafli lodowisko w Gdańsku rozbili tamtejszą drużynę GKS-u aż 8:1.

Najnowsze wspomnienia łodzian ze Stoczniowcem Gdańsk były jak najbardziej udane. Przed tygodniem ŁKH na własnym lodowisku dwa dni z rzędu okazał się lepszy od GKS-u, wygrywając odpowiednio 6:5 i 12:4. Los ponownie złączył obie ekipy w fazie play-off.

Pierwsza tercja meczu w Gdańska była jedyną, która stała na dość wyrównanym poziomie. Obu zespołom po jednym razie udało się skierować krążek do bramki. Już w piątej minucie swojego pierwszego i jak się okazało jedynego gola w tym starciu zdobył Vaclav Riha.

Druga tercja była prawdziwym popisem przyjezdnych. Hokeiści z naszego miasta wbili gdańszczanom cztery bramki, a na listę strzelców wpisywali się Paweł Pełzowski, Jakub Darol, Aliaksei MaskaliouTymoteusz Lewy. Już wtedy było wiadomo, że to ŁKH zejdzie z tafli jako zwycięzca.

Trzecia, ostatnia tercja była potwierdzeniem wyraźnej przewagi graczy Łódzkiego Klubu Hokejowego. Swoje kolejne bramki zdobyli Aliaksei MaskaliouTymoteusz Lewy, natomiast rezultat tego meczu na 8:1 na sześć minut przed końcową syreną ustalił Mateusz Kubiak.

Wysokie zwycięstwo było dla łodzian pierwszym krokiem w drodze do finału fazy play-off. Za tydzień, a dokładnie 23 marca ŁKH po raz drugi zmierzy się z GKS-em, tym razem na własnym lodowisku.

GKS Stoczniowiec Gdańsk II vs ŁKH Łódź 1:8 (1:1, 0:4, 0:3)

0:1 Vaclav Riha (04:13)
1:1 Maksymilian Ananiew (19:27)
1:2 Paweł Pełzowski (23:08)
1:3 Jakub Darol (25:55)
1:4 Aliaksei Maskaliou (31:03)
1:5 Tymoteusz Lewy (37:44)
1:6 Aliaksei Maskaliou (42:54)