zamknij

Sport i rekreacja

HOKEJ: Łódź rządzi w 2. Lidze! Dwa efektowne zwycięstwa ŁKH!

2019-03-10, Autor: Cezary Kawecki

Łódzki Klub Hokejowy zapewnił sobie dziś awans do fazy play-off w drugiej lidze północnej. Zawodnicy z naszego miasta dwa dni pod rząd pokonali GKS Stoczniowiec Gdańsk II, zajmując tym samym pierwsze miejsce w tabeli.

Na zakończenie rundy zasadniczej sezonu 2018/19, ŁKH rozgrywał dwa zaległe spotkania z drużyną z Pomorza. Pierwsze, sobotnie starcie stało przez długi czas na wyrównanym poziomie, ale na szczęście zakończyło się dla gospodarzy szczęśliwie.

Na prowadzenie po siedmiu minutach pierwszej tercji wyszli goście, ale po trzech minutach łodzianie wyrównali na 1:1 (do siatki trafił Vaclav Riha). Na początku drugiej części ponownie do siatki trafili gdańszczanie i jak się okazało, był to moment przełomowy.

W kolejnych minutach ŁKH trzykrotnie pokonywał bramkarza rywali (dwa razy Mateusz Kubiak i raz Radosław Kusideł), dzięki czemu odskoczył do GKS-u na dwie bramki. W trzeciej tercji, w krótkim odstępie czasu przeciwnicy zdołali doprowadzić do wyrównania, co tylko potwierdziało istną wymianę ciosów.

Ostatecznie lepiej poradzili sobie z nią gospodarze, którzy za sprawą gola Arkadiusza Witczaka na pięć minut przed końcem czasu zwyciężyli 6:5.

6:5 Arkadiusz Witczak (54:48)

Skład ŁKH: Karri Hiukka, Bartosz Grabara - Radosław Kusideł, Tomasz Kurowski, Tymoteusz Lewy, Mateusz Kubiak, Jakub Darol, Kamil Świerczewski, Piotr Matuszewski, Vaclav Riha, Valentin Vasilenka, Arkadiusz Witczak, Jan Kowalski, Michał Ciepłucha, Aliaksei Maskaliou, Mateusz Walczak, Paweł Pełzowski, Patryk Janiszewski

Dzień później, w niedzielne przedpołudnie doszło do drugiego pojedynku obu zespołów. Podobnie jak przed sobotnim meczem, drużyna z Gdańska tak naprawdę o nic już nie grała, co doskonale było widoczne w jej postawie na tafli lodowiska. Jedyne, czym rywale łodzian się odznaczali, to nerwowe reakcje i nieprzepisowe zagrania.

Największą nerwowością wśród zawodników GKS-u wykazywał się Michał Michałkiewicz, który wskutek niesportowego zachowania pod koniec pierwszej tercji został ukarany karą meczu. Hokeiści ŁKH kompletnie panowali nad sytuacją i systematycznie punktowali gości, demolując ich w ostatecznym rozrachunku aż 12:4.

Każda z tercji kończyła się zdecydowanymi zwycięstwami łodzian. Skutecznością po raz kolejny w tym sezonie błyszczał Vaclav Riha, który czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Po dwa gole na swoje konto dopisali Valentin Vasilenka, Arkadiusz WitczakAliaksei Maskaliou, natomiast po jednej bramce zdobyli Mateusz KubiakPaweł Pełzowski.

Dzięki dwóm zwycięstwom nad GKS-em Stoczniowiec Gdańsk II, ŁKH Łódź zakończył zmagania w fazie zasadniczej w drugiej lidze północnej na pierwszym miejscu, zdobywając 18 punktów w dziewięciu meczach.

ŁKH Łódź vs GKS Stoczniowiec Gdańsk II 12:4 (5:1, 4:2, 3:1) [Mecz z 10 marca]

1:0 Aliaksei Maskaliou (02:18)
2:0 Aliaksei Maskaliou (04:28)
3:0 Valentin Vasilenka (05:51)
3:1 Michał Michałkiewicz (09:32)
4:1 Paweł Pełzowski (15:24)
5:1 Vaclav Riha (18:22)
6:1 Arkadiusz Witczak (25:13)