zamknij

Sport i rekreacja

KOSZYKÓWKA: Gdański koszmar Widzewa przy komplecie trybun [RELACJA]

2019-02-27, Autor: Bartosz Jankowski

To miało być koszykarsko-piłkarskie święto Widzewa w Hali Parkowej, ale nie za bardzo było co świętować. Chociaż prezentacja piłkarzy przebiegła bez problemów, to porażka koszykarek popsuła humory licznie zgromadzonej publiczności w Hali Parkowej.

Koszykarki Widzewa dobrze weszły w mecz (4:0) i wydawało się, że wsparcie bardzo licznie zgromadzonej publiczności w Hali Parkowej sprzyja gospodyniom. Widzew prowadził też 8:4 i w tym momencie coś w ekipie trenera Omanicia się zacięło.

Przez 6 kolejnych minut łodzianki nie zdobyły nawet punktu, dając swoim rywalkom rzucić aż 19! Taka seria nie mogła dobrze wpłynąć na zawodniczki grające w czerwonych strojach. Widzew niespodziewanie przegrał pierwszą kwartę 9:23, a nie do zatrzymania była Tiffany Clarke, która rzuciła 13 punktów.

Ekipa z Gdańska grała niezwykle twardo w obronie, nie pozwalając łodziankom wypracować czystych okazji rzutowych.

W drugiej kwarcie przewaga gości szybko wzrosła do 20 punktów (13:33). Widzewianki nadal nie były skuteczne, chociaż częściej podchodziły pod kosz swoich rywalek. Tak przynajmniej było przez pięć minut, bowiem później znowu gdańszczanki zaczęły grać fantastycznie w obronie. Momentalnie podwajały, a czasami nawet potrajały, z czym gospodynie zupełnie sobie nie radziły.

Przewaga Politechniki Gdańskiej rosła ekspresowo i w 17. minucie było już 15:45, a ostatniecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:47. Po przerwie na łodzianki czekało niezwykle trudne zadanie.

Kiedy koszykarki miały chwilę wytchnienia w szatni, na parkiecie pojawili się piłkarze, którzy zaprezentowali się kibicom. Przy okazji Marcin Tarociński oznajmił zebranym w hali, że nowym kapitanem drużyny będzie Dario Kristo.

Po przerwie widzewianki zaczęły grać nieco lepiej, ale to nie wystarczyło, by odrobić bardzo duże straty z pierwszej połowy meczu. Nie pomagała Aleksandra Pawlak, która przez 30 minut rzuciła ledwie 1 punkt.

Na 10 minut przed końcem meczu przewaga gości zmalała do 18 punktów, dzięki czemu pojawiło się niewielkie światełko w tunelu. Z każdą kolejną minutą świeciło ono coraz mocniej, ale ostatniecznie stało się to, czego można było się spodziewać - Widzewowi zabrakło czasu.

Tak oto łodzianki straciły szanse na awans do play-offów. Pokazały charakter, ale koszmarna skuteczność w pierwszej połowie okazała się decydująca.

Widzew Łódź - Sunreef Yachts Politechnika Gdańska 72:78 (9:23, 11:24, 20:11, 32:20)