zamknij

Sport i rekreacja

KOSZYKÓWKA: Jest radość, bo jest wygrana! Widzew lepszy od Ostrovii [RELACJA]

2019-02-10, Autor: Bartosz Jankowski

Widzewianki odniosły piąte zwycięstwo w sezonie. Tym razem w Ostrowie Wielkopolskim Widzew pokonał Ostrovię 77:58. Łodzianki do zwycięstwa poprowadziła niezawodna Dominique Wilson, zdobywczyni 23 punktów.

Decydujące w tym spotkaniu okazały się druga i trzecia kwarta, w której to zawodniczki trenera Omanicia grały skuteczniej, co pozwoliło im na wypracowanie sobie wyraźniej przewagi.

Chociaż pierwszą część meczu gospodynie wygrały 14:13, to w kolejnych 20 minutach łodzianki pokazały, że potrafią wywiązać się z roli faworytek.

W ekipie Ostrovii seryjnie pudłowała Biłocerkiewska, myliły się także Jowita Ossowska i Aleksandra Wajler. Z drugiej strony trafiała natomiast Klaudia Perisa, która do przerwy rzuciła 11 punktów.

Widzew w tym momencie zaczął wypracowywać przewagę.

Druga kwarta padła łupem przyjezdnych 19:11, a trzecia 25:15. W ostatnich 10 minutach widzewianki kontrolowały przebieg meczu, dzięki czemu pewnie zwyciężyły 77:58.

Swoje kolejne starcie o punkty widzewianki rozegrają 20 lutego. Podejmą wówczas w hali przy ul. Małachowskiego Eneę AZS Poznań. Jeśli łodzianki chcą dalej marzyć o TOP 8, to będą musiały pokonać ekipę z Poznania.

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Widzew Łódź 58:77 (14:13, 11:19, 15:25, 18:20)

Ostrovia: Podkańska 14, Bilotserkivska 8, Wajler 6, Ostrowska 5, Jaworska 4 oraz: Motyl 11, Jackowska 10.

Widzew: Wilson 23, Ajemba 16, Perisa 13, Gertchen 9, Pawlak 9 oraz: Drop 3, Bandoch 2, Paździerska 2, Vucković, Kudelska.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 2