Szturm oszustów na klientów PKO BP

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-10-07 08:52

W ostatnich dniach klienci Banku PKO BP są atakowani przez oszustów wiadomościami e-mail zawierającymi linki do formularzy kredytowych. W rzeczywistości infekują komputery.

Zdjęcie ilustracyjne / fot. freepik.com Zdjęcie ilustracyjne / fot. freepik.com

Adresat wiadomości elektronicznej, której rzekomym nadawcą jest PKO BP, jest proszony o uzupełnienie danych niezbędnych do złożenia wniosku kredytowego. Postępowanie według instrukcji zawartej w mailu może spowodować zainfekowanie komputera przez wirus, który pobierze dane logowania do bankowości internetowej. Bank nie ma nic wspólnego z tymi wiadomościami i prosi o zgłaszanie takich przypadków na numer swojej infolinii.  

To nie pierwszy atak na klientów PKO BP w ostatnim czasie. Ostatnio przestępcy nakłaniali klientów tego banku do instalowania na komputerach oprogramowania, które miałoby służyć do autoryzowania transakcji w bankowości elektronicznej. Metoda oszustwa w tym przypadku jest nieco inna, mianowicie do klientów dzwoniono powołując się na dyrektywę PSD2 z informacją o konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania. W rzeczywistości aplikacja ma najprawdopodobniej przechwytywać dane klientów do logowania oraz kody autoryzacji.

źródło: prnews.pl