Koniec remontu ulicy Nawrot coraz bliżej? [ZDJĘCIA]

Autor:
Marcin Kluczyński
2019-10-07 15:15

Pojawia się całkiem realna nadzieja na oddanie do użytku po gruntownym remoncie ulicy Nawrot. Łódzki magistrat informuje, że trwają tam ostatnie prace drogowców i rozpoczyna się sadzenie zieleni.

Na ulicy Nawrot trwają ostatnie prace drogowców, łódzki magistrat informuje o postępach i możliwym terminie ukończenia gruntownego remontu. / Fot. Konrad Ciężki, UMŁ Na ulicy Nawrot trwają ostatnie prace drogowców, łódzki magistrat informuje o postępach i możliwym terminie ukończenia gruntownego remontu. / Fot. Konrad Ciężki, UMŁ

Na odcinku ul. Nawrot między ulicami Piotrkowską i Sienkiewicza są już sadzone drzewa, w sumie będą tam rosły 54 klony polne i 3 tys. krzewów oraz bylin, w tym: cisów, berberysów, róż i jeżówek. „Zieleń została staranie dopasowana do miejskiej tkanki i przestrzeni ul. Nawrot” – informuje magistrat. Przebudowana na tym odcinku jezdnia i chodniki, z wyodrębnionymi miejscami parkingowymi oraz elementami małej architektury, mają zmienić charakter tej śródmiejskiej ulicy

Obecnie trwają nadal prace związane z budową wyniesionego skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Po ich ukończeniu, drogowcy rozpoczną układanie ostatniej warstwy asfaltu na odcinku między ulicami Sienkiewicza a Kilińskiego. Wtedy ulica zostanie otwarta dla ruchu, a na swoje dawne trasy powrócą autobusy komunikacji miejskiej. „Przewidujemy, że prace zostaną zakończone w przyszłym tygodniu” – czytamy na stronie Urzędu Miasta Łodzi.  

Przebudowa ulicy Nawrot obejmuje pełną modernizację infrastruktury podziemnej, w tym: wodociągów i gazociągów, energetyki oraz teletechniki. Ulica zyskała jezdnię z dwoma pasami ruchu, nowe chodniki z kostki granitowej, wydzielono też miejsca parkingowe i zadbano o elementy małej architektury oraz zieleńce. Modernizacja ulicy obejmuje m.in. nowoczesne rozwiązania ekologiczne, jak czujnik wilgoci i system nawadniania roślin, co pozwoli na utrzymanie optymalnej dla zieleni wilgoci podłoża. Wymieniono również oświetlenie ulicy, a także zadbano o bezpieczeństwo niepełnosprawnych uczestników ruchu.  

Źródło: UMŁ