Ten plan zmienia oblicze Łodzi. Za nami kolejny rok rewitalizacji centrum miasta

Autor:
M.B.
2019-11-07 15:09

Władze Łodzi realizują program rewitalizacji centrum miasta. Powoli dobiega końca kolejny rok prac. Urzędnicy poinformowali, jakie prace zakończą się jeszcze w tym, a jakie rozpoczną w nowym roku. 

Remont ulica Wschodnia (fot. UMŁ) Remont ulica Wschodnia (fot. UMŁ)

Jak dotąd zakończono prace na ul. Jaracza, Nawrot, Tuwima i Traugutta. Do tego należy jeszcze dodać ul. Gdańską oraz ulice w nowym centrum Łodzi, dworzec Fabryczny, Knychalskiego, Składowa. Wszystkie te zrealizowane inwestycje przyczyniają się do zmiany wizerunku Łodzi. Naturalnie, wciąż pozostało jeszcze wiele do zrobienia. Miejscy urzędnicy przedstawili plany na następny rok.

- Obecnie prowadzone prace na Wschodniej, Sienkiewicza i Ogrodowej niebawem się zakończą. Na Wschodniej ułożona została asfaltowa nawierzchnia na dwóch odcinkach drogi od Północnej do Rewolucji 1905 r. Pracujemy obecnie przy chodnikach, wyniesionych przejściach i jeszcze w tym roku będziemy kontynuować prace na ostatnim odcinku do ul. Jaracza. Całość ul. Wschodniej zakończymy w przyszłym roku. Wcześniej oddana do użytkowania zostanie ulica Ogrodowa i Sienkiewicza, które planujemy zakończyć na początku grudnia – powiedział Andrzej Mikołajewski z ZIM

Dodatkowo, do końca 2019 roku robotnicy zakończą modernizację parku Moniuszki oraz ulicy Sienkiewicza.

- Realizowany od kilku lat plan, zmienia nasze miasto. Przed nami jeszcze wiele inwestycji, aby zakończyć żmudny proces zmieniania naszego centrum i stworzenia przyjaznej do życia przestrzeni w sercu Łodzi – powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Rok 2020 rozpocznie się przebudową ul. Próchnika, Rewolucji 1905 r. i Zachodniej. Także w przyszył roku rozpocznie się druga część prac na ulicy Sienkiewicza przy Tuwima. Prace będą etapowane.

W kolejnych latach władze Łodzi planują modernizację ulic: Włókienniczej, Moniuszki, Ogrodowej, Północnej oraz placu Komuny Paryskiej.

Źródło: UMŁ

0.17967391014099