zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: Czarny sen Widzewa trwa. Zmarnowany karny decyduje o wyniku

2019-04-27, Autor: Piotr Mika

Widzew Łódź zremisował 10. mecz z rzędu, tym razem 1:1 ze Skrą w Częstochowie. Trzy punkty były na wyciągnięcie ręki, ale Michael Ameyaw nie wykorzystał karnego w 93. minucie spotkania.

W tym meczu łodzianie byli najbliżej przełamania serii remisów. Niestety ani prowadzenie w meczu, ani karny w ostatnich minutach nie wystarczył aby wygrać.

W pierwszej połowie nie mieliśmy wielu emocji. Oba zespoły nie miały wielu klarownych okazji, a gra była wyrównana z lekkim wskazaniem na Skrę. Pod koniec pierwszej połowy łodzianie zdołali nacisnąć gospodarzy, ale dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Michalski i pierwsza część zakończyła się bezbramkowo.

W drugiej emocji było już dużo więcej, zwłaszcza w końcówce. Wynik otworzył Widzew jednak z dużą pomocą gospodarzy, ponieważ po zagraniu Wolsztyńskiego w 58. minucie, Holik skierował piłkę do własnej bramki.

Minuty płynęły i wydawało się, że łodzianie dowiozą do końca to zwycięstwo, gdyż Skra nie potrafiła wystarczająco zagrozić bramce Wolańskiego. Jednakże w 87. minucie obrońcy zgubili krycie, Holik dostał dobre podanie i pokonał golkipera gości, rehabilitując się tym samym za gola samobójczego.

Łodzianie rzucili się do ataku, najpierw wywalczając rzut rożny, po którym w polu karnym ręką zagrał… Holik! Była 94. minuta gry i łodzianie dostali szansę od losu, aby w końcu wygrać. Ku zdziwieniu wszystkich, do piłki podszedł 19-letni Michael Ameyaw. Być może właśnie wiek pomocnika łodzian zadecydował o tym, że nie udźwignął on presji i z 11. metrów trafił w słupek. Odbitą piłkę próbował dobijać jeszcze Świderski, ale uderzył nad bramką.

Dwie minuty później sędzia zakończył spotkanie, a łodzianie znów zdobyli tylko punkt. Dziesiąty remis i trzeci zmarnowany rzut karny z rzędu, trudno szukać usprawiedliwień dla zawodników Widzewa. O tym jaka będzie ich sytuacja przed meczem z Ruchem dowiemy się jednak w niedzielę, kiedy reszta zespołów rozegra swoje mecze.

Skra Częstochowa – Widzew Łódź 1:1 (0:0)
0:1
– Holik (58.)(sam.)
1:1 – Holik (88.)

Składy:

Skra: Biegański – Skowron, Błaszkiewicz, Holik, Obuchowski, Napora (83. Tomczyk), Olejnik, Zalewski, Niedbała (79. Kieca), Nocoń, Nowak (90 + 5. Poprawa)

Widzew: Wolański – Tanżyna, Zieleniecki, Wełna, Michalski, Kato (55. Turzyniecki), Kristo, Zuziak (55. Gutowski), Ameyaw, Radwański (89. Pięczek), Wolsztyński (77. Świderski)

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 6