zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: ŁKS robi wielki krok w stronę Ekstraklasy, Raków pokonany!

2019-04-27, Autor: Piotr Mika

W 31. kolejce Fortuna 1 Ligi ŁKS pewnie ograł Raków Częstochowa 2:0 (2:0) i jest już jedną nogą w Ekstraklasie. Jeśli Stal Mielec nie wygra w niedzielę swojego spotkania, to nie zdoła już dogonić Rycerzy Wiosny.

Od pierwszej minuty spotkania Ełkaesiacy dominowali nad gośćmi z Częstochowy i udokumentowali swoją przewagę bardzo szybko, bo już w 6. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Łukasz Sekulski.

Łodzianie nie pozwolili rywalom na złapanie oddechu, trzy minuty później mogli podwyższyć, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców! Jednak już w 21. minucie nie było komu wybijać piłki, kiedy po szybkiej, skutecznej kontrze na bramkę uderzał Łukasz Piątek, podwyższając prowadzenie ŁKS-u.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie uległ bardzo zmianie. W drugiej części Raków ruszył odważniej, ale gospodarze wciąż byli groźni w ataku, mimo to wynik wciąż nie ulegał zmianie. Goście nie potrafili pokonać Kołby i ich zapał powoli gasł z upływem czasu. Mecz praktycznie „zamknął” się w 82. minucie, kiedy za niesportowe zachowanie z boiska został wyrzucony kapitan gości, Tomas Petrasek.

Wynik ustalony w 21. minucie nie uległ zmianie już do końca spotkania. ŁKS wygrał pewnie bardzo ważne spotkanie, choć w kuluarach można było usłyszeć, że piłkarze Rakowa nie złapali świeżości po świętowaniu wywalczonego kilka dni temu awansu. To już jednak nie jest ważne, najważniejsze że przed ŁKS-em tylko 3 spotkania, a przewaga nad Stalą (4 mecze do końca) urosła do 10 punktów.

ŁKS Łódź – Raków Częstochowa 2:0 (2:0)