zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: ŁKS wyraźnie lepszy w łódzkich derbach rezerw [RELACJA]

2018-11-19, Autor: Bartosz Jankowski

Radość w Łódzkim Klubie Sportowym i rozgoryczenie w Widzewie. Za nami zwycięskie dla Łódzkiego Klubu Sportowego derby Łodzi. Chociaż chodzi o mecz drugich drużyn w Lidze Okręgowej, to wzbudziło ono nie mniej emocji niż spotkanie pomiędzy pierwszymi zespołami.

Piłkarze ŁKS-u pewnie pokonali Widzew 3:0 i trzeba przyznać, że wygrali w pełni zasłużenie. Składy obu ekip opierały się na piłkarzach trenujących na co dzień z pierwszymi drużynami, dzięki czemu poziom meczu stał na przyzwoitym poziomie.

Spotkanie mogło rozpocząć się lepiej dla Widzewa. Piłkarze trenera Grzeszczakowskiego powinni wyjść na prowadzenie w 10. minucie meczu, ale Kacper Falon nie wykorzystał rzutu karnego.

Ta sytuacja zemściła się 5 minut później, kiedy to fenomenalnym trafieniem z dystansu popisał się Paweł Wojowski.

Widzewiacy mieli dobrą sytuację do wyrównania w 23. minucie, lecz po strzale przewrotką Radosława Sylwestrzaka po raz kolejny dobrze zachował się Budzyński.

ŁKS odpowiedział w najlepszy z możliwych sposobów, czyli drugą bramką. Sędzia podyktował rzut karny za faul Paszlińskiego na Radionovie, a jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany.

Popularny „Żenia” uderzył pewnie w środek bramki po czym podbiegł do trybuny zajmowanej przez kibiców pokazując palcami literkę „Ł”. Za ten zupełnie niepotrzebny gest snajper obejrzał żółtą kartkę.

Na przerwę ełkaesiacy schodzili z dwubramkowym prowadzeniem, a powinni, prowadząc 3:0. Drugiego rzutu karnego dla ŁKS-u, a trzeciego w całym meczu nie wykorzystał jednak Mikołaj Maschera.

Po przerwie ełkaesiacy podwyższyli prowadzenie, a konkretnie uczynił to Adam Ratajczyk. Widzewiacy próbowali strzelić honorowego gola ale zagrożenie stwarzali jedynie po stałych fragmentach gry. Raz udało im się nawet trafić do bramki Dominika Budzyńskiego, lecz sędzia nie uznał tej próby dopatrując się pozycji spalonej u Roberta Demjana.

Tym samym spotkanie na szczycie Ligi Okręgowej zakończyło się pewną wygraną rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego, które rundę jesienną zakończyły na pierwszym miejscu w tabeli.

Widzew II Łódź – ŁKS II Łódź 0:3 (0:2)

0:1 – Wojowski (15.)
0:2 – Radionov (27. – kar.)
0:3 – Ratajczyk (51.)

Widzew II: Humerski - Kamiński, Sylwestrzak, Paszliński, Niedziela, Pieńkowski (46’ Miasopust), Gibas, Falon, Ameyaw (46’ Kwantaliani), Demjan, Świderski.

ŁKS II: Budzyński - Rozmus, Koprowski, Juraszek, Grzesik, Gamrot (12’ Ratajczyk), Kalinkowski, Mikołaj Maschera (70’ Sójka), Wojowski (83’ Romanowicz),  Żylski (88' Karlikowski), Radionow (90' Lamprycht).

Oceń publikację: + 1 + 26 - 1 - 1