zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: Na ŁKS nie ma mocnych ! Rycerze Wiosny lepsi od Stali

2019-03-08, Autor: Bartosz Kozdój

Łódzki Klub Sportowy wyszedł obronną ręką z hitowego starcia ze Stalą Mielec. Łodzianie okazali się lepsi od rywali o jedną bramkę i dzięki tej wygranej awansowali na drugie miejsce w tabeli, odskakując tym samym od Stali na trzy punkty.

Początek spotkania był dosyć wyrównany. W pierwszych minutach, oba zespoły wzajemnie się badały, sprawdzały na ile mogą sobie pozwolić w grze ofensywnej. Nie barkowało także ostrej walki w środku pola.

Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze w 19. minucie gry. Wtedy po fatalnym błędzie Maksymiliana Rozwandowicza, piłkę przejął Andriej Prokić, zawodnik popędził na bramkę, uderzył, ale.. wprost w Michała Kołbę. Powinno być 1:0 dla Stali i ŁKS mógł mówić o dużym szczęściu.

Chwilę później, na tę akcję starali się odpowiedzieć podopieczni tenera Kazmiemierza Moskala, ale uderzenie Wojciecha Łuczaka zostało zablokowane. Niecałe pięć minut później, znów Prokić mógł wpisać się na listę strzelców, tym razem po uderzeniu głową, ale ponownie na posterunku stał kapitan łodzian.

W kolejnych fragmentach gry, ŁKS starał się budować akcje, ale nie potrafił zagrozić rywalom. Stal także spuściła nieco z tonu, dopiero w 41. minucie ponownie dała o sobie znać. Grzegorz Tomasiewicz oddał kąśliwy strzał z dystansu, ale i tym razem Michał Kołba nie dał się zaskoczyć. W tej części meczu nic ciekawego już się nie wydarzyło. Po pierwszej połowie, ŁKS cieszył się z bezbramkowego remisu głównie dzięki swojemu kapitanowi. Łodzianie nie pokazali zbyt wiele jakości w ofensywie, co mogło martwić.

Druga odsłona widowiska rozpoczęła się od groźnej sytuacji w polu karnym. Krystian Getinger mógł oddać niebezpieczny strzał, ale w ostatniej chwili piłkę odebrał mu Maksymilian Rozwandowicz. W 51. minucie stało się coś, czego nikt się nie spodziewał. ŁKS wywalczył rzut karny. Piotr Pyrdoł został sfaulowany przez Josipa Soljicia i sędzia nie zawahał się pokazać na "wapno". Do piłki podszedł nie kto inny, jak Maksymilian Rozwandowicz i pewnym strzałem w prawy róg bramki, pokonał Seweryna Kiełpina.

W kolejnych minutach, ŁKS zdobywał co raz większą przewagę. Może nie przekładała się ona na niezliczone sytuacje bramkowe, jednak łodzianie utrzymywali się przy piłce i gdy była taka konieczność, skutecznie odpierali jednorazowe ataki Stali. W 69. minucie, znów Rozwandowicz był bliski szczęścia, ale golkiper gospodarzy zdołał obronić mocny strzał z rzutu wolnego. W 77. minucie powinno być 2:0 dla gości, ale minimalnie pomylił się Rafał Kujawa, który nie zdołał skierować piłki do bramki z bliskiej odległości.

Na kwadrans przed końcem, Lukas Bielak obejrzał żółty kartonik i już po kolejnych trzech minutach, Słowak musiał opuścić plac gry, bowiem ponownie obejrzał "żółtko" za faul na rywalu. ŁKS grał w dziesiątke, ale mimo ataków Stali, bronił się dzielnie. Gospodarze najlepszą okazję do wyrówania, zmarnowali w drugiej minucie doliczonego czasu gry, kiedy Łukasz Wroński trafił tylko w słupek. Ostatecznie, mimo braku jednego zawodnika, Rycerze Wiosny pokazali charakter i zdołali utrzymać prowadzenie już do końca spotkania.

Dzięki tej wygranej, podopieczni trenera Kazmierza Moskala są już niepokonani od 15. spotkań w lidze. Łodzianie oddalili się także od Stali na trzy punkty i awansowali na fotel wicelidera rozgrywek.

Stal Mielec - ŁKS Łódź 0:1 (0:0)
0:1 - Maksymilian Rozwandowicz (53.) k.

Stal: Kiełpin - Dobrotka, Urbańczyk (82. Wroński), Prokić, Janoszka,  Soljić, Nowak, Tomasiewicz (70. Mendiguchia), Spychała, Getinger (81. Gąsior), De Amo Perez

ŁKS: Kołba - Grzesik, Rozwandowicz, Juraszek, Klimczak, Bielak, Kalinkowski, Łuczak (62. Łuczak), Pyrdoł, Ramirez (79. Wolski), Kujawa (89. Radionov)

Oceń publikację: + 1 + 34 - 1 - 0