zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: Pewna wygrana ŁKS-u na pożegananie Łodzi z pierwszą ligą! [BRAMKI]

2019-05-12, Autor: Bartosz Kozdój

Biało-Czerwono-Biali efektownie pokonali w sobotę Chojniczankę Chojnice w ostatnim meczu w Łodzi w tym sezonie. Łodzianie zagrali efektownie, ale i efektywnie. Strzelcami bramek okazali się dwaj Łukasze  - Sekulski i Piątek.

Mecz rozpoczął się idealnie dla gospodarzy, bo już w 3. minucie zdołali oni zdobyć pierwszą bramkę. Idealne dośrodkowanie z prawego skrzydła Jana Grzesika, wykorzystał uderzając głową Łukasz Sekulski. Bramakarz Chojniczanki nie miał szans.

Chojniczanka Chojnice starała się odpowiadać na ofensywne zapędy łodzianm szybkimi kontramia, ale niewiele z tego wychodziło. W zagraniach podopiecznych trenera Macieja Bartoszka brakowało dokładności.

W następnych etapach gry, łodzianie dominowali coraz bardziej. Swoje okazje zmarnowali m.in. Piotr PyrdołKamil Juraszek, którym zabrakło precyzji przy oddawaniu uderzeń. W 21. minucie poraz drugi do siatki trafił Łukasz Sekulski, sędzia jednak uznał, że napastnik ŁKS-u był na pozycji spalonej i nie uznał gola. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie, gra nieco się uspokoiła. Dobrą okazję w 64.minucie zmarnował Dani Ramirez, który wyszedł z brmakarzem sam na sam i wystarczyło jedynie lekko dotknąć piłkę, żeby zmienić jej kierunek lotu, ale Hiszpan wybrał źle i górą w tym pojedynku był Grzegorz Wnuk. Pięć minut później jeszcze lepszą okazję na 2:0 miał Rafał Kujawa, jednak napastnik gospodarzy spóźnił się minimalnie z wejściem w pole karne i do wpakowania piłki do bramki zabkrakło mu jedynie kilku centymetrów.

Goście z Chojnic starali się od czasu do czasu konstruować akcje ofensywne, ale cały czas brakowało im precyzji i zdecydowania w kluczowych momentach. Trzeba też powiedzieć wprost, że Chojniczanka częściej jednak przyglądała się grze gospodarzy, niż sama próbowała coś stworzyć.

W 76. minucie Rycerzom Wiosny w końcu udała się ta sztuka, do której wcześniej uporczywie dążyli. Na tablicy świetlnej widniał wynik 2:0, po uderzeniu pięknym uderzeniu Łukasza Piątka. Pomocnik znalazł się przed polem karnym, przełożył piłkę na lewą nogę, uderzył i trafił w spojenie słupka, a po tym odbiciu, piłka powędrowała do bramki Chojniczanki.

W 89. minucie powinno być 3:0 dla ŁKSu, ale Rafał Kujawa trafił tylko w słupek. Parę chwil po tej akcji, sędzia zdecydował się na zakończenie spotkania i ŁKS mógł zaczynać świętowanie z okazji awansu. Bezpośrednio po meczu odbyła się krótka ceremonia na murawie, a następnie piłkarze wraz z kibicami rudzyli na przemarsz w kierunku placu Wolności.

ŁKS Łódź - Chojniczanka Chojnice 2:0 (1:0)
1:0 - Łukasz Sekulski (3.)
2:0 - Łukasz Piątek (76.)

ŁKS: Kołba  - Grzesik, Juraszek, Sobociński, Rozmus, Pyrdoł (58. Bryła), Bielak, Piątek, Łuczak, Ramirez (75. Wolski) , Sekulski (58. Kujawa).

CHOJNICZANKA: Wnuk  - Kobryń, Sylwestrzak, Wołąkiewicz (46. Michalski), Pietruszka, Przybecki (63. Piotrowski), Paprzycki, Danielewicz, Grzelczak (80. Wachowiak), Drozdowicz, Mikołajczak.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 0