zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: Widzew znów bezbarwny i znów bez zwycięstwa

2019-04-06, Autor: Piotr Mika

Piłkarze Widzewa Łódź zremisowali na wyjeździe z Błękitnymi Stargard 0:0. To jest ich piąty ligowy remis z rzędu, co zaczyna coraz mocniej komplikować ich sytuację w tabeli.

Bylibyśmy niesprawiedliwi gdybyśmy stwierdzili, że Widzew zagrał równie słabo jak w poprzednim meczu z Górnikiem. To jednak nie zmienia faktu, że łodzianie zremisowali po raz piąty z rzędu, a niewielka poprawa daje jedynie mglistą nadzieję na przyszłość.

Naprawdę dobre okazje do zdobycia bramki łodzianie mieli dwie – na początku pierwszej i na początku drugiej połowy meczu. W 7. minucie Daniel Mąka wykonywał rzut wolny z dużej odległości. Zauważył wysuniętego bramkarza i zamiast dośrodkować, uderzył na bramkę. Niestety, Rzepecki zdołał jeszcze przenieść piłkę nad poprzeczką.

Drugą świetną okazję już minutę po zmianie stron miał Kristo, który najlepiej ze wszystkich odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym Błękitnych, uderzył z kilku metrów, lecz niestety jeden z rywali zdołał wybić piłkę z linii bramkowej.

Łodzianie oddali jeszcze kilka strzałów, lecz one także nie osiągnęły celu. W ostatnich minutach spotkania Widzewiacy domagali się jeszcze rzutu karnego po faulu na Tanżynie, lecz powtórki nie wyjaśniły czy mieli rację. Choć doszło do stykowej sytuacji, nie da się stwierdzić jednoznacznie przewinienia obrońcy Błękitnych.

Jako że w obronie Widzewa wcale nie jest lepiej niż w ataku, co można by wnioskować po wynikach, to serca kibiców z Łodzi mogły dziś parę razy zadrżeć mocniej. Błękitni mieli kilka naprawdę dobrych sytuacji, ale zawiodło u nich wykończenie.

Trener Mroczkowski wciąż rotuje składem i ustawieniem, ale jak na razie nie widać efektu w postaci kompletu punktów. Następna okazja do ich zdobycia nadarzy się już w środę, kiedy Widzew rozegra zaległe spotkanie z Olimpią Elbląg.

Błękitni Stargard – Widzew Łódź 0:0 (0:0)

Składy:

Błękitni: Rzepecki – Szrek, Błyszko, Ostrowski, Rogala, Sanocki, Karmański (66. Gawron), Shimmura, Cywiński (66. M. Kwiatkowski), A. Kwiatkowski – Brzeziański

Widzew: Wolański – Turzyniecki(79. Gibas), Tanżyna, Zieleniecki, Pięczek, Michalski (58. Pieńkowski), Kato, Kristo, Ameyaw (46. Radwański), Mąka (67. Mihaljević), Banaszak

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 2