zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: Widzew zostaje w II lidze!

2019-05-12, Autor: Piotr Mika

Porażka 1:3 w Bełchatowie przypieczętowała katastrofalną rundę wiosenną Widzewa Łódź i ostatecznie pozbawiła go szans na awans. Coś, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się nierealne, stało się faktem.

Pierwsza połowa spotkania w Bełchatowie dość szybko rozpoczęła się po myśli gospodarzy. Już w 15. minucie Czajkowski dobrze odnalazł się w polu karnym i skierował piłkę do bramki Wolańskiego.

GKS popełnił jednak błąd, zbyt głęboko cofając się i oddając inicjatywę Widzewowi. Łodzianie co chwilę podchodzili pod bramkę gospodarzy, co zaprocentowało w 29. minucie, kiedy Mąka po dobrym zagraniu od Wolsztyńskiego również strzałem głową dał wyrównanie.

W drugiej połowie Widzew wciąż próbował atakować, ale gospodarze bronili już lepiej i coraz lepiej wyprowadzali kontry. W 69. minucie jedną z nich na bramkę zamienił Bartosiak. Goście z Łodzi nie odpuszczali i wciąż wierzyli w pozytywny wynik, lecz zabrakło umiejętności i siły.

Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, po błędzie Pięczka ponownie Bartosiak stanął przed bramkę Widzewa i podwyższył prowadzenie. Łodzianie już nie mieli szans się podnieść. Taki wynik sprawia, łodzianie, którzy pomimo fatalnej serii remisów bardzo długo utrzymywali się w strefie premiowanej awansem wypadają z niej i kolejny sezon rozegrają w II lidze.

GKS Bełchatów – Widzew Łódź 3:1 (1:1)