zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: Za styl punktów nie przyznają. ŁKS przegrywa po raz pierwszy w 2019 roku!

2019-04-08, Autor: Piotr Mika

W niedzielny wieczór na obiekcie przy al. Unii Łódzki Klub Sportowy niespodziewanie uległ niżej notowanej Puszczy Niepołomice 0:1. Tym samym seria zwycięstw ŁKS-u zatrzymała się na pięciu spotkaniach.

Od pierwszych minut dominacja ŁKS-u była niepodważalna. Dość powiedzieć, że do 20. minuty Puszcza nie zdołała wykreować ani jednej(!) sytuacji do choćby oddania strzału. Ełkaesiacy z kolei przez większość czasu utrzymywali się przy piłce i co rusz znajdowali drogę do pola karnego gości, niestety nie potrafili zaskoczyć Mleczki i wynik wciąż pozostawał remisowy.

Kibice zebrani na obiekcie przy al. Unii w 26. minucie przeżyli jednak szok. Puszcza miała wrzut z autu na wysokości pola karnego, piłka trafiła pod nogi Widejki, byłego zawodnika ŁKS-u, który mocnym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans Kołbie. Na kilka chwil trybuny zamilkły całkowicie.

Obraz gry nie uległ zmianie po tej bramce, ŁKS wciąż był stroną przeważającą, lecz kolejne próby strzelenia bramki przez gospodarzy okazały się daremne.

Po zmianie stron podopieczni trenera Moskala wciąż przeważali, jednak ich ataki nie były już tak groźne, Puszcza zdołała wyjść wyżej i nie pozwalała Ełkaesiakom tak swobodnie kreować akcji jak w pierwszej części spotkania.

Sytuacji nie poprawiła z pewnością druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Maksymiliana Rozwandowicza. Pomimo gry w osłabieniu łodzianie stworzyli jeszcze kilka niezłych okazji, lecz ostatecznie nie zdołali trafić do siatki i doznali pierwszej porażki w 2019 roku.

ŁKS Łódź – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:1)