zamknij

Sport i rekreacja

PIŁKA NOŻNA: Zmarnowany karny i dżoker Wolsztyński. Widzew remisuje z Siarką [ZOBACZ GOLE I RZUT KARNY]

2019-04-20, Autor: Piotr Mika, wideo: widzew.com

Widzew Łódź zremisował w 29. kolejce II ligi z Siarką Tarnobrzeg 1:1 (1:0). Było to słabe spotkanie w wykonaniu łodzian, jednak po raz kolejny swoich kolegów przed porażką uratował Rafał Wolsztyński.

Podopieczni trenera Paszulewicza od początku spotkania dali się zdominować gospodarzom, co dało efekt w postaci straconej bramki już w 16. minucie spotkania. Wolański obronił strzał z rzutu wolnego, lecz na dobitkę Radulja nie mógł nic poradzić.

Widzew nie zdołał w skuteczny sposób odpowiedzieć, a Siarka prowadziła grę i taki obraz utrzymywał się do końca pierwszej połowy. W drugiej odsłonie Widzew ruszył śmielej do ataku, co przyniosło efekt w końcówce spotkania. W 81. minucie łodzianie wywalczyli rzut karny, niestety Mateusz Michalski pomylił się i uderzył wprost w bramkarza.

Gdy wydawało się, że Widzew serię remisów przerwie pierwszą w tym roku porażką, do akcji wszedł Wolsztyński, który samotnym rajdem i pięknym strzałem w okienko z granicy pola karnego dał swojej drużynie wyrównanie.

To już kolejny raz, kiedy napastnik Widzewa wchodzi w drugiej połowie i trafia na wagę remisu. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce w meczu z Olimpią ElblągResovią Rzeszów.

Jeśli Olimpia Grudziądz wygra swoje spotkanie w tej kolejce, to łodzianie spadną na 3. miejsce w tabeli II ligi.

Siarka Tarnobrzeg – Widzew Łódź 1:1 (1:0)