Zamknięcie przejazdu na DK70 w Arkadii. Sprawdź objazdy

Autor:
K.K.
2019-10-10 06:16

Od 10 do 28 października nieprzejezdny będzie przejazd kolejowy w Arkadii na drodze krajowej nr 70 między Łowiczem a Skierniewicami. Zamknięcie spowodowane jest przebudową torowiska.

Przejazd kolejowy będzie zamknięty do 28 października, fot. Wikimedia Przejazd kolejowy będzie zamknięty do 28 października, fot. Wikimedia

Prace na drodze krajowe nr 70 oznaczają duże utrudnienia w ruchu. Tędy prowadzi ruch tranzytowy, również samochodów ciężarowych, przeciwko któremu protestowali mieszkańcy Łowicza. Roboty oznaczają, że na najbliższe tygodnie TIR-y znikną z ulic miasta.

W związku z zamknięciem drogi wyznaczono objazdy. Dla samochodów ciężarowych z Łowicza: drogą krajową nr 14 do drogi wojewódzkiej 704 i dalej przez węzeł Łowicz autostradą A2 do węzła Skierniewice, skąd można wrócić na DK70 w stronę Skierniewic. Dla samochodów osobowych objazdy prowadzą drogami lokalnymi, m.in przez Mysłaków, Bednary do Arkadii. Można też od strony Łowicza pojechać w kierunku Skierniewic przez Zielkowice, Bobrowniki i Bełchów.

Zamknięcie przejazdu kolejowego w Arkadii spowodowane jest przebudową torowiska na szlaku kolejowym E20 Sochaczew-Swarzędz. Bardzo ruchliwa droga będzie nieprzejezdna do 28 października.