zamknij

Sport i rekreacja

SIATKÓWKA: "Każdy set był zupełnie inny" - Zuzanna Efimienko-Młotkowska o meczu z BKS-em

2019-03-25, Autor: Jakub Balcerski

ŁKS Commercecon Łódź wygrał wczoraj pierwszy mecz ćwierćfinałowy tego sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet z BKS-em PROFI CREDIT Bielsko-Biała. Rywalizacja zakończyła się w 4 setach, czego zawodniczki spodziewały się przed spotkaniem, jak mówiła nam tuż po nim środkowa zespołu - Zuzanna Efimienko-Młotkowska.

Mecz rozstrzygnął się w 4 setach, co jak na to, jak bardzo wyrównanie wyglądały bezpośrednie pojedynki pomiędzy ŁKS-em i BKS-em w tym sezonie jest dla łodzianek całkiem niezłym wynikiem. - Nie spodziewałyśmy się tutaj żadnego 3-setowego, łatwego pojedynku - mówiła naszemu portalowi po meczu Zuzanna Efimienko-Młotkowska. - Nastawiałyśmy się na dłuższy wieczór w hali, a sam mecz był nierówny, więc nic od ostatnich spotkań się nie zmieniło.

Efimienko-Młotkowska w całym spotkaniu zdobyła 11 punktów, na które złożyło się 5 skończonych piłek w ataku i 6 bloków. - Dziś musiałyśmy trochę nadrabiać elementem bloku, choć i tak przez mnie i Klaudię parę piłek przeszło, bo śmieję się czasem, że bywają mecze, w których mam tylko puste przeloty w każdej akcji - opisywała zawodniczka.

ŁKS jest też sprecyzowany w tym, jak ma zagrać w czwartkowym rewanżu z bielszczankami. - Kluczem jest tu chyba zatrzymanie Olivii Różański, bo ona jest taką ich największą bronią. Opisałabym ją jako nieustępliwą, bo możesz ją zablokować 5 razy, a ona i tak będzie starała się zaatakować po raz 6 - wskazywała.

- Poza nią jest też Emilia Mucha, która robi świetną robotę, a niełatwa do przyjęcia staje się zagrywka całego zespołu. Mamy nadzieję, że jednak w czwartek poradzimy sobie z każdym ich atutem - podsumowała.

Mecz rewanżowy odbędzie się już w najbliższy czwartek o godzinie 17:30. Jeśli wygra go ŁKS to bezpośrednio awansuje do półfinału, gdzie czeka już na nie Developres SkyRes Rzeszów. W przypadku porażki łódzkiego zespołu czeka nas trzeci mecz, który ponownie zostanie rozegrany w Łódź Sport Arenie 1 kwietnia o 17:30.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0